WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA KLAS IV i V

W dniu 4.10.2018 Klasy IV i V uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Fundację Veoila Polska w ramach projektu „Pionki- nasze środowisko, nasze życie” przy współpracy z Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Zajęcia prowadzone były przez pracowników Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach nad Stawem Górnym. Podczas warsztatów ornitologicznych pierwsza grupa uczniów obserwowała ptaki w pobliskim otoczeniu.  Udało się wypatrzyć parę białych łabędzi pływających po zalewie. W tym samym czasie druga grupa uczestniczyła w warsztatach hydrologicznych - badanie czystości wody. W dalszej części warsztatów pan Bartłomiej Gałkowski zaprosił uczniów na prelekcję o gatunkach ryb pływających w pobliskich wodach. Dzieci poznały wiele ciekawych gatunków ryb oraz dużo ciekawostek dotyczących ich środowiska naturalnego.

Na koniec dla wszystkich przygotowano smakowitą niespodziankę – ognisko z kiełbaskami i napojami.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i „Zieloną Lekcję”.