UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej cała społeczność szkolna powitała nowy rok szkolny 2018/2019 na sali gimnastycznej. Był to szczególny dzień dla uczniów klasy pierwszej, którzy poprzez ślubowanie uzyskali statut ucznia PSPnr2 w Pionkach. Pasowania ucznia dokonała pani dyrektor Deszczka wraz z wychowawczynią klasy p. Bożenką Kalbarczyk. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: p. Wiceburmistrz Jolanta Sarnecka Buczek, p. Kierownik wydziału Oświaty Barbara Siek oraz ksiądz proboszcz parafii Św. Maksymiliana Wojciech Wyburczy. Po części oficjalnej uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich klas. W szkole podczas wakacji zostało przeprowadzone wiele remontów. Duży wkład pracy włożył woźny Krzysztof Mucha. W sali komputerowej wyburzył ścianę dzielącą dawny pokój nauczycielski, w sali nr5 pan woźny ułożył panele i pomalował ściany. W powiększonej sali komputerowej  wykonano instalację elektryczną i internetową. W piwnicach szkoły zostały wyremontowane szatnie i korytarz przy współpracy w firmą „Wikam” Wioletta Grzywacz.