WYCIECZKA DO "PRZYSTANEK HISTORIA"

Przystanek Historia IPN - ZHR Puszcza KozienickaUdany Piknik Historyczny Noc Niepodległej, który odbył się 29 września 2018.

    Ponad 100 osób, a w tym nasza szkoła wzięło udział w rozpoczęciu sezonu edukacyjnego na  Przystanku. Tematem głównym pikniku Historycznego było 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Odbyła się konferencja edukacyjna IPN pt. "Harcerstwo w służbie Niepodległej" dla uczniów szkół podstawowych i średnich. W programie były trzy - pełne materiałów wizualnych - prelekcje o udziale skautów i harcerzy w walkach o niepodległość Polski w latach 1914-1921 (prof. dr hab. Marek Wierzbicki, Tomasz Sikorski, Przemysław Bednarczyk). Nastąpiło również otwarcie wystawy plenerowej pt. "Harcerze w służbie Rzeczypospolitej" (prof. dr hab. Marek Wierzbicki) oraz wystawy "Ojcowie Niepodległości" (prof. dr hab. Marek Wierzbicki) i jej zwiedzanie. Zajęcia edukacyjne w formie warsztatów dla uczestników konferencji były prowadzone przez edukatorów z IPN: Karolinę Kolbuszewską, Zenona Fajgera, Bogusław Beka.
    Piknik Historyczny zakończył gorący poczęstunek oraz spektakl „Teatru Nie teraz” z Tarnowa pt. "Wyklęci", który obejrzeliśmy w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Osiem godzin pikniku minęło niepostrzeżenie, a jego treści pozostaną na długo w naszych umysłach i sercach.