PROJEKT "NASZE SERCA DLA NIEPODLEGŁEJ"

Uczniowie klasy III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego współpracowały w ramach projektu „ Nasze serca dla Niepodległej” włączając się w ten sposób w obchody 100 – lecia narodowego Święta Niepodległości Polski. To bardzo ważna karta historii dla każdego Polaka. Dzieci wspólnie obejrzały prezentację na tablicy aktywnej pt. „Symbole narodowe.” Wysłuchały pogadanek swoich nauczycielek na temat historii Niepodległej. Poznały hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, który wspólnie odśpiewały w postawie zasadniczej. Nasze dzieci dumne są ,że są Polakami, wspólnie śpiewały piosenkę „Jestem Polką i Polakiem.” Wykonały prace plastyczne do tekstu piosenki. W ramach tegoż projektu dzieci z wychowawczyniami udały się do miejsca pamięci narodowej pod pomnik Gloria Victis. Złożyły kwiaty, zapaliły znicze i oddały hołd poległym w obronie naszej Ojczyzny. Dzieci wiedzą, że dzięki ich bohaterskiej postawie żyjemy w wolnej Polsce. Na korytarzu szkolnym każda klasa przygotowała gazetkę z okazji stulecia Niepodległości. Dzieci z klasy III wzięły udział w konkursach: plastycznym –„ Orzeł Niepodległości”, fotograficznym – „Ja i moja Ojczyzna” oraz w V powiatowym konkursie recytacji i pieśni – „11 listopada w wyobraźni dzieci i młodzieży, już rozstrzygniętym.” Dziewczynki z klasy III odniosły sukces w kategorii recytacja, Natalia Adamiec zdobyła I nagrodę, Antonina Pośnik, otrzymała II nagrodę, Gabriela Tyburczy – wyróżnienie.

Dzieci wspólnie uczestniczyły w marszu niepodległości, pokonując trasę, ul. Kochanowskiego i ul. Zwoleńską. Dumnie maszerowały z uśmiechem na ustach śpiewając piosenkę „Jestem Polką i Polakiem” i machały biało – czerwonymi chorągiewkami. Ten marsz na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Szkolne uroczystości przed nami.

Opiekunowie grup:

Wiesława Warchoł, wych. klasy III