• PROGRAM PROFILAKTYCZNY

     • W dniach 14 XI- 7 XII 2022 roku uczniowie naszej szkoły klas V- VIII realizowali program profilaktyczny „Poczuj smak słońca”. Głównym celem programu było uświadomienie dzieciom szkodliwości palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania dopalaczy i narkotyków oraz pokazanie negatywnych skutków nadużywania telefonu i Internetu. Podczas zajęć uczniowie uczyli się asertywności oraz przedstawiali alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzieci wykonały gazetki ścienne oraz plakaty profilaktyczne. Uczniowie otrzymali ulotki i broszury edukacyjne przestrzegające przed uzależnieniami. Podsumowaniem programu był spektakl profilaktyczny „Nick-Victoria” wystawiony przez teatr Maska z Krakowa. Mamy nadzieję, że program przyniesie oczekiwane efekty i dzieci nie popadną w uzależnienia tylko będą mogły cieszyć się słońcem.

      Na zakończenie programu wszystkie dzieci otrzymały kalendarze i długopisy ufundowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pionkach, za co serdecznie dziękujemy.​​​​​​​

      Aldona Jaworowska

      Na zdjęciu uczniowie klasy VII i VIII z plakatami wykonanymi w ramach profilaktyki uzależnień.

     • Moje spotkania z Puszczą

     • 24 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Moje spotkania z Puszczą". To już XXXII edycja konkursu organizowanego przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych. Mamy laureata konkursu. III miejsce w kategorii fotografia zdobył uczeń naszej szkoły - Janek Monkosa z klasy VIII. Serdecznie gratulujemy.

      Podczas uroczystości uczennice klasy VII miały przyjemność odczytać nagrodzone prace literackie.

      Były to: Lena Abramowicz, Antosia Pośnik, Natalia Adamiec i Gabrysia Tyburczy. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału w konkursie.

      Na zdjęciu Janek Monkosa z przedstawicielem Nadleśnictwa.

     • Paczka dla Bohatera

     • Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas nie tylko rodzinnych spotkań, ale także wspólne kultywowanie świątecznych zwyczajów i tradycji. To również czas, gdy w sercach wzbiera wdzięczność wobec wszystkich, którzy dla zachowania Polski i polskości, dla wolności i pomyślności naszego narodu gotowi byli ponieść każdą ofiarę- Bohaterów II wojny światowej. Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Bohatera”. Szkolny wolontariat zebrał 6 kartonów wypełnionych żywością i kosmetykami przeznaczonymi dla Bohaterów, Powstańców i Kombatantów. Serdecznie dziękujemy za wielkie serca wszystkim darczyńcom. Wielkie buziaki dla: Agatka Dukała, Kornelia Konopka, Ala Skomra, Zosia Orzechowska-Żarłok, Maciek Sadowski, Natalka Szydło, Liwia Wdowska, Amelka Sobolewska, Lenka Abramowicz, Milenka Bernaś, Piotr Szcześniak, Łukasz Guść, Kornel Sot oraz Pań: Karoliny Łukaszewskiej, Oli Tomczyk, Ani Iwańskiej, Lidii Warchoł, Renaty Gałczyńskiej, a także Magdy i Eryka Drobieckich. Niech dobro do Was wróci.

      Na zdjęciu pani dyrektor Magdalena Deszczka, pani polonistka Renata Gałczyńska Smal oraz uczniowie wolontariusze szkolni, zebrane prezenty dla Bohaterów, Powstańców i Kombatantów.

     • Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

     • W dniach od 17 listopada do 17 grudnia 2022 r. w naszej szkole przeprowadzimy akcję "Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera". Zbieramy artykułu żywnościowe z długim terminem ważności oraz artykuły higieniczne, które zostaną przekazane Bohaterom i Kombatantom wojennym. Dary należy przynosić do biblioteki szkolnej. Walczyli dla nas - zawalczmy dla Nich.

     • Gloria Victis

     • W związku ze zbliżającymi się świętami Wszystkich Świętych  i Święta Niepodległości uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami udali się pod pomnik „Gloria Victis” na ul. Zwoleńskiej, aby oddać hołd partyzantom rozstrzelanym w czasie II wojny światowej. Dzieci wiedzą, że 22 kwietnia 1944 roku odbyła się publiczna egzekucja partyzantów, wśród których znajdował się m.in. Adaś Guzal. Każdego roku celebrujemy pamięć o tym wydarzeniu. Warto zwracać uwagę na potrzebę pielęgnowania wspomnień dotyczących bohaterów naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miasta.

      Na zdjęciu uczniowie klasy III z wychowawczynią Joanną Hensoldt. Dzieci trzymają w rękach znicze, z tyłu pomnik Gloria Victis.

     • IDOLEK 17

     • "IDOLEK” to konkurs w którym młodzi i utalentowani wokalnie artyści, mogą zaprezentować swoje ulubione utwory. Jesteśmy dumni, że naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII- Julia Sobol w utworze Sanah"No sory ". Konkurs odbył się w czwartek 27 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Był to Powiatowy konkurs wokalny „IDOLEK”. Tegoroczna edycja była już siedemnastą z kolei. Na scenie zaprezentowało się ponad 40 młodych artystów. Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów!

      Na zdjęciu Julia Sobol, w dłoniach przed sobą trzyma dyplom za udział w konkursie. W tle napis Idolek17.

     • Plebiscyt do nagrody Szkoła Roku, dyrektor, nauczyciel roku.

     • Kolejna edycja największego w Polsce plebiscytu edukacyjnego rozpoczęta! 

      Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie mazowieckim jest prowadzony przez „Echo Dnia”, „Polska Times” oraz „Tygodnik Ostrołęcki”.

      Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymała pani Beata Krawczyk - nauczyciel wychowania fizycznego.

      25 października rozpocznie się głosowanie - zachęcamy do udziału w plebiscycie

     • Wizyta klasy 8 w Muzeum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu

     • „Kulturalna szkoła na Mazowszu” program dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego.

      Dzisiaj klasa VIII uczestniczyła w warsztatach oraz obejrzała wystawę absolwenta Akademii Sztuk Pięknych, Sebastiana Krok"Gen die Wand" w MCSW Elektrownia w Radomiu.

      Na zdjęciu wnętrze galerii, uczniowie klasy 8, prowadzący zajęcia Sebastian Krok, w tle dzieła sztuki.

     • Klasa III na wycieczce w Nadleśnictwie Kozienice

     • 18 października uczniowie klasy 3 byli na edukacji przyrodniczej w pięknym mieniącym się wszystkimi barwami lesie. Pogoda dopisała,humory też. Zaprzyjazniona z nami p.Lidia Zaczyńska oprowadziła nas po leśnych dróżkach, opowiadając o warstwach lasu, mieszkańcach i różnych ciekawostkach związanych nie tylko z jego mieszkańcami. Następnie dzieci spędziły czas piekąc kiełbaski, chlebek, a nawet słodkie pianki. Czas spędzony w pięknym otoczeniu i miłym towarzystwie minął pełen humoru i uśmiechu.

      Na zdjęciu pani Lidia Zaczyńska, pani Joanna Hensoldt oraz dzieci z klasy 3,  tle las.

     • 14.X. Dzień Edukacji Narodowej

     • 13 października 2022 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią panią Beatką Krawczyk przygotowali akademię, dziękując nauczycielom za trud, jaki na co dzień wkładają w edukację dzieci. Mieliśmy zaszczyt gościć: panią Wiceburmistrz Kamilę Kaczorowską oraz panią Kierownik Wydziału Edukacji Magdalenę Muchę, które wręczyły nagrody Burmistrza naszym nauczycielom. Uroczystość była doskonałą okazją na wyróżnienie nauczycieli za ich zaangażowanie i szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej. W tym roku Nagrodę Burmistrza otrzymali: pani Dyrektor Magdalena Deszczka, pani Magdalena Gregorczyk oraz pani Beata Krawczyk. Natomiast Nagrodą Dyrektora zostali wyróżnieni nauczyciele: pani Lidia Warchoł, pani Aneta Jaroszek-Grabowska, pani Karolina Łukaszewska, pani Renata Gałczyńska Smal oraz pracownicy szkoły pani Renata Pawłowska, pani Maria Błach, pan Krzysztof Mucha, pani Iwona Kielich oraz pani Elżbieta Adamiec. Serdecznie Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

      Na zdjęciu: p. dyrektor Magdalena Deszczka, p. Wiceburmistrz Kamila Kaczorowska, p. Kierownik Wydziału Edukacji Magdalena Mucha, p. Beata Krawczy i p. wicedyrektor Magdalena Gregorczyk.

      Na zdjęciu nagrodzone panie nauczycielki: od lewej p. Lidia Warchoł, p. Renat Gałćzyńska, p. Aneta Jaroszek-Grabowska i p. Karolina Łukaszewska.

     • "JESIENNA FAJERA"

     • Jesienna Fajera” – takiej imprezy w naszej szkole jeszcze nie było! W ostatnią sobotę plac szkolny przeszedł wielką metamorfozę – stał się miejscem, do którego zewsząd przybyło wielu mieszkańców naszego miasta. Wszyscy bawili się w cudownej, sielskiej scenerii, pełnej rzeczy rodem z babcinego kuferka.

      Uczestnicy festynu mieli wrażenie przeniesienia się do „wsi spokojnej, wsi wesołej”, w której czas płynie leniwie.

      Inicjatorkami tej niezwykłej imprezy są dwie panie – Beata Krawczyk i Aneta Maliszewska, które wyznały, że już od jakiegoś czasu „chodził” za nimi taki pomysł.

      Pani dyrektor powitała licznie przybyłych gości, wyjaśniając ideę tego jesiennego spotkania – integracja całej społeczności szkolnej, rodziców, przyjaciół, absolwentów i mieszkańców naszego miasta. Ostatnie dni były pełne gorączkowych przygotowań - nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice przyrządzali te wszystkie pyszne potrawy, piekli ciasta, komponowali dekoracje, przygotowywali konkursy. Wszystko po to, aby ta w całości zorganizowana przez społeczność PSP 2 impreza, była jak najbardziej wspaniała. Olśniewające, rustykalne dekoracje były dziełem pań – Anety Maliszewskiej i Karoliny Pośnik. W czasie biesiady można było skosztować potraw ze swojskiego stołu, popróbować pysznych ciast, świetnej zupy dyniowej, grochówki czy też bigosu i wielu innych tradycyjnych przysmaków. Na zwolenników wiejskiej klasyki czekała pajda swojskiego chleba ze smalcem i ogórkiem – a takich nie brakowało. Przy ognisku można było upiec kiełbaski i ziemniaki, a przede wszystkim usiąść obok siebie i porozmawiać, pośmiać się, pobyć razem. Wszystkie wydarzenia podczas festynu dokumentował pan Karol Gnojewski, jego fotorelacje możemy podziwiać na szkolnym faceebooku. Rozmowom, tańcom towarzyszyły wesołe zabawy. Goście mieli możliwość ukiszenia kapusty, a nawet wydojenia krowy Śmiałkom gromko kibicowali uczestnicy fajery. Podczas festynu został także rozstrzygnięty konkurs dla dzieci „Wesoła dynia”. Do tańca przygrywał zespół „Sami swoi”, w skład którego wchodzili ojcowie uczniów i przyjaciel naszej szkoły, a swój talent wokalny zaprezentowała Aleksandra Tomczyk – od niedawna nauczycielka PSP 2. W rytm granych przez nich przebojów goście świetnie się bawili, nawet deszcz nie przeszkodził tancerzom. To był magiczny wieczór, który na długo pozostanie w pamięci lokalnej społeczności.

      Szczególnie gorąco dziękujemy naszej pani dyrektor – Magdalenie Deszczce, która koordynowała całą imprezą.

      Serdecznie dziękujemy również wszystkim rodzicom zaangażowanym w pomoc przy biesiadzie, a przede wszystkim: Anecie i Mariuszowi Maliszewskim, Karolinie i Mariuszowi Pośnik, Barbarze Pyrce, Luizie i Mariuszowi Baran, Agnieszce i Michałowi Fila, Julicie i Grzegorzowi Wdowskim, Ewie i Karolowi Sot, Annie Goldberg, Iwonie Monkosie, Beacie Skalskiej, Tomaszowi Jamka, Jolancie Zyglińskiej, Orkiestrze " Sami Swoi", Włodzimierzowi Szałabajowi, Jackowi Prokopczyk, Magdalenie i Adamowi Mucha, Hubertowi Gronczyńskiemu, Jacekowi Warchołowi, Piekarni Kosiek, Piekarni Kowalczyk-Paweł i Agnieszka Woźniak, fotografowi Karolowi Gnojewskiemu, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz przyjaciołom Dwójki.

     • WYNIKI KONKURSU "WESOŁA DYNIA"

     • W dniu 8.10.2022 r. podczas Biesiady Plenerowej "Jesienna Fajera" zaprezentowano prace plastyczne na konkurs "Wesoła dynia". Na konkurs wpłynęło 35 prac, których motywem przewodnim była dynia. Jury w składzie: Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk, Aneta Maliszewska i Karolina Pośnik. Wyłoniono najciekawsze prace: 

      I miejsce - Basia Czulec-Karaś kl. 1

      II miejsce - Hania Fila kl. 5

      III miejsce Lena Adamiec kl. 4

      wyróżnienia: Franek Bąk -kl. 5, Miłosz Chmurzyński -kl. 1, Anielka Kustra - gr 0B

      Dziękujemy za udział w konkursie

      I miejsce - Basia Czulec-Karaś

      II miejsce - Hania Fila

      III miejsce - Lena Adamiec

      wyróżnienie - Miłosz Chmurzyński

      wyróżnienie - Franek Bąk 

      wyróżnienie - Aniela Kustra

     • RYKOWISKO - Garbatka Letnisko

     • 5 października uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy od wielu lat odwiedzili Szkołę Drzewną w Garbatce Letnisko. Uczniowie klasy VIII zostali zaproszeni na uroczystość ślubowania klas pierwszych „Rykowisko”. Jak się dowiedzieliśmy „Rykowisko” to doroczna impreza Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku. O godzinie 9.00 wyruszył przemarsz ulicami Garbatki w kierunku polany przy ulicy Leśnej „Rykowisko”. W przemarszu udział wzięli nauczyciele, uczniowie klas pierwszych: klasy leśników, architektów krajobrazu i stolarzy, następnie zaproszeni goście w tym uczniowie z innych szkół i rodzice.

      W programie uroczystości oprócz ślubowania obejrzeliśmy, jak uczniowie klas pierwszych pokonują leśny tor przeszkód, wysłuchaliśmy krótkiego koncertu sygnalistów, a na koniec odbyły się zawody w przeciąganiu liny. Przygotowano pyszny poczęstunek: bigos, zupę meksykańską, ciasta, kiełbaski z grilla oraz wspaniały tort. Uczestników zachwyciło nie tylko wspaniała sceneria miejsca, ale również stroje uczniów przebranych za strażników lasu. Długo będziemy wspominać serdeczną atmosferę oraz wielką gościnność organizatorów i duże zaangażowanie uczniów szkoły. Dziękujemy za zaproszenie.

     • Piknik klasy VII

     • 5.10.2022 r. - Klasa 7 bawiła się dziś na ognisku. Pogoda dopisała, humory też. Spędziliśmy fantastyczny dzień w magicznym ogrodzie. Serdecznie dziękujemy państwu Pośnik za gościnę.

     • Dzień Chłopaka

     • 30 września świętowaliśmy w poszczególnych klasach Dzień Chłopaka. Uczniowie oddziału przedszkolnego odwiedzili Krainę Zabaw, uczniowie klasy II i V byli z tej okazji w kinie w Radomiu, klasa VII na pikniku klasowym, klasa III, IV i VIII zamówiły smakowitą pizzę, uczniowie klasy I otrzymali upominki. Wszystkim chłopcom w dniu ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

     • GÓRA GROSZA

     • Właśnie zakończyła się akcja szkolnego wolontariatu "Góra Grosza".

      Zebraliśmy łącznie 65 kg monet!!!!

      Zebrane grosiki zostaną przekazane na pomoc dla Pani Marzeny Korcz. Wolontariusze i Samorząd Uczniowski dziękują wszystkim biorącym za udział w zbiórce.

      Na zdjęciu pani Lidia Warchoł, pani Renata Gałczyńska-Smal oraz uczennice z Wolontariatu Szkolnego.

     • W zdrowym ciele, zdrowy duch.

     • Uczniowie klasy II – propagując zdrowe odżywanie – na zajęciach technicznych przygotowali sałatkę jarzynową. Dzieci doskonale wiedzą, jak ogromne znaczenie dla zdrowia ma codzienne spożywanie warzyw i owoców. Dlatego z zaangażowaniem obierały i kroiły przyniesione przez siebie produkty . Efektem wspólnych działań była pyszna przekąska, którą dzieci zajadały się na drugie śniadanie. Uczniowie przyznali, że takie lekcje mogłyby być częściej – było smacznie, zdrowo i bardzo przyjemnie

      Na zdjęciu uczniowie klasy II z wychowawczynią panią Anetą Jaroszek-Grabowską i panią Ola Tomczyk.

     • EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

     • 30 września 2022 r. w PSP nr 2 w Pionkach po raz pierwszy obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Świętowaliśmy to wydarzenie w sposób wyjątkowy. Uczniowie klas 0-V wraz z nauczycielami ćwiczyli przy muzyce w sali gimnastycznej. Rozpoczęliśmy tą akcję od rozgrzewki z Ewą Chodakowską, którą dzieci obserwowały na transmitowanym ekranie. Następnie w rytm muzyki z dużym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy ćwiczyliśmy układy taneczne. Oddział przedszkolny i klasy I-III tego dnia ćwiczyły również z Akademią Krokieta i Lamy – RUCHOWY PLAN LEKCJI. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia relacji wideo pod adresem: https://youtu.be/71dUgO5gyP8

      #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

      Na zdjęciu uczniowie klasy drugiej ćwiczący w sali w ramach Akademii Krokieta i Lamy, uczniowie ubrani w żółte i czerwone podkoszulki, ręce uniesine do góry i złączone nad głową.

      Uczniowie w sali gimnastycznej, ubrani w czerwone i żółte podkoszulki, ćwiczący do muzyki.

     • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • W 22 września 2022r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli.

      Wybory Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania wyborcza. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV - VIII mógł oddać trzy głosy na 3 różnych kandydatów na specjalnie przygotowanych kartkach.

      Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

      Przewodnicząca: Julia Jaroszek kl. VIII

      Z-ca przewodniczącej: Maja Adamiec kl. VIII

      Skarbnik: Milena Bernaś kl. VII, Hanna Błazik kl. VIII

      Członkowie SU: Lena Abramowicz, Natalia Adamiec, Łukasz Guść, Kamila Kielak, Oliwier Krawczyk, Joanna Okonkwo, Antonina Pośnik, Anita Sidor, Amelia Sobolewska, Julia Sobol, Krzysztof Sokolski, Gabriela Tyburczy, Nadia Tyburczy, Joanna Wilk

      Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności.

      Na zdjęciu: Pani Lidia Warchoł opiekun Samorządu Uczniowskiego, w tle górny korytarz szkolny.