• Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

• W dniach od 17 listopada do 17 grudnia 2022 r. w naszej szkole przeprowadzimy akcję "Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera". Zbieramy artykułu żywnościowe z długim terminem ważności oraz artykuły higieniczne, które zostaną przekazane Bohaterom i Kombatantom wojennym. Dary należy przynosić do biblioteki szkolnej. Walczyli dla nas - zawalczmy dla Nich.

• Gloria Victis

• W związku ze zbliżającymi się świętami Wszystkich Świętych  i Święta Niepodległości uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami udali się pod pomnik „Gloria Victis” na ul. Zwoleńskiej, aby oddać hołd partyzantom rozstrzelanym w czasie II wojny światowej. Dzieci wiedzą, że 22 kwietnia 1944 roku odbyła się publiczna egzekucja partyzantów, wśród których znajdował się m.in. Adaś Guzal. Każdego roku celebrujemy pamięć o tym wydarzeniu. Warto zwracać uwagę na potrzebę pielęgnowania wspomnień dotyczących bohaterów naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miasta.

Na zdjęciu uczniowie klasy III z wychowawczynią Joanną Hensoldt. Dzieci trzymają w rękach znicze, z tyłu pomnik Gloria Victis.

• IDOLEK 17

• "IDOLEK” to konkurs w którym młodzi i utalentowani wokalnie artyści, mogą zaprezentować swoje ulubione utwory. Jesteśmy dumni, że naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII- Julia Sobol w utworze Sanah"No sory ". Konkurs odbył się w czwartek 27 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Był to Powiatowy konkurs wokalny „IDOLEK”. Tegoroczna edycja była już siedemnastą z kolei. Na scenie zaprezentowało się ponad 40 młodych artystów. Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów!

Na zdjęciu Julia Sobol, w dłoniach przed sobą trzyma dyplom za udział w konkursie. W tle napis Idolek17.