• Plebiscyt do nagrody Szkoła Roku, dyrektor, nauczyciel roku.

     • Kolejna edycja największego w Polsce plebiscytu edukacyjnego rozpoczęta! 

      Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie mazowieckim jest prowadzony przez „Echo Dnia”, „Polska Times” oraz „Tygodnik Ostrołęcki”.

      Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymała pani Beata Krawczyk - nauczyciel wychowania fizycznego.

      25 października rozpocznie się głosowanie - zachęcamy do udziału w plebiscycie

     • Wizyta klasy 8 w Muzeum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu

     • „Kulturalna szkoła na Mazowszu” program dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego.

      Dzisiaj klasa VIII uczestniczyła w warsztatach oraz obejrzała wystawę absolwenta Akademii Sztuk Pięknych, Sebastiana Krok"Gen die Wand" w MCSW Elektrownia w Radomiu.

      Na zdjęciu wnętrze galerii, uczniowie klasy 8, prowadzący zajęcia Sebastian Krok, w tle dzieła sztuki.

     • Klasa III na wycieczce w Nadleśnictwie Kozienice

     • 18 października uczniowie klasy 3 byli na edukacji przyrodniczej w pięknym mieniącym się wszystkimi barwami lesie. Pogoda dopisała,humory też. Zaprzyjazniona z nami p.Lidia Zaczyńska oprowadziła nas po leśnych dróżkach, opowiadając o warstwach lasu, mieszkańcach i różnych ciekawostkach związanych nie tylko z jego mieszkańcami. Następnie dzieci spędziły czas piekąc kiełbaski, chlebek, a nawet słodkie pianki. Czas spędzony w pięknym otoczeniu i miłym towarzystwie minął pełen humoru i uśmiechu.

      Na zdjęciu pani Lidia Zaczyńska, pani Joanna Hensoldt oraz dzieci z klasy 3,  tle las.

     • 14.X. Dzień Edukacji Narodowej

     • 13 października 2022 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią panią Beatką Krawczyk przygotowali akademię, dziękując nauczycielom za trud, jaki na co dzień wkładają w edukację dzieci. Mieliśmy zaszczyt gościć: panią Wiceburmistrz Kamilę Kaczorowską oraz panią Kierownik Wydziału Edukacji Magdalenę Muchę, które wręczyły nagrody Burmistrza naszym nauczycielom. Uroczystość była doskonałą okazją na wyróżnienie nauczycieli za ich zaangażowanie i szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej. W tym roku Nagrodę Burmistrza otrzymali: pani Dyrektor Magdalena Deszczka, pani Magdalena Gregorczyk oraz pani Beata Krawczyk. Natomiast Nagrodą Dyrektora zostali wyróżnieni nauczyciele: pani Lidia Warchoł, pani Aneta Jaroszek-Grabowska, pani Karolina Łukaszewska, pani Renata Gałczyńska Smal oraz pracownicy szkoły pani Renata Pawłowska, pani Maria Błach, pan Krzysztof Mucha, pani Iwona Kielich oraz pani Elżbieta Adamiec. Serdecznie Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

      Na zdjęciu: p. dyrektor Magdalena Deszczka, p. Wiceburmistrz Kamila Kaczorowska, p. Kierownik Wydziału Edukacji Magdalena Mucha, p. Beata Krawczy i p. wicedyrektor Magdalena Gregorczyk.

      Na zdjęciu nagrodzone panie nauczycielki: od lewej p. Lidia Warchoł, p. Renat Gałćzyńska, p. Aneta Jaroszek-Grabowska i p. Karolina Łukaszewska.

     • "JESIENNA FAJERA"

     • Jesienna Fajera” – takiej imprezy w naszej szkole jeszcze nie było! W ostatnią sobotę plac szkolny przeszedł wielką metamorfozę – stał się miejscem, do którego zewsząd przybyło wielu mieszkańców naszego miasta. Wszyscy bawili się w cudownej, sielskiej scenerii, pełnej rzeczy rodem z babcinego kuferka.

      Uczestnicy festynu mieli wrażenie przeniesienia się do „wsi spokojnej, wsi wesołej”, w której czas płynie leniwie.

      Inicjatorkami tej niezwykłej imprezy są dwie panie – Beata Krawczyk i Aneta Maliszewska, które wyznały, że już od jakiegoś czasu „chodził” za nimi taki pomysł.

      Pani dyrektor powitała licznie przybyłych gości, wyjaśniając ideę tego jesiennego spotkania – integracja całej społeczności szkolnej, rodziców, przyjaciół, absolwentów i mieszkańców naszego miasta. Ostatnie dni były pełne gorączkowych przygotowań - nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice przyrządzali te wszystkie pyszne potrawy, piekli ciasta, komponowali dekoracje, przygotowywali konkursy. Wszystko po to, aby ta w całości zorganizowana przez społeczność PSP 2 impreza, była jak najbardziej wspaniała. Olśniewające, rustykalne dekoracje były dziełem pań – Anety Maliszewskiej i Karoliny Pośnik. W czasie biesiady można było skosztować potraw ze swojskiego stołu, popróbować pysznych ciast, świetnej zupy dyniowej, grochówki czy też bigosu i wielu innych tradycyjnych przysmaków. Na zwolenników wiejskiej klasyki czekała pajda swojskiego chleba ze smalcem i ogórkiem – a takich nie brakowało. Przy ognisku można było upiec kiełbaski i ziemniaki, a przede wszystkim usiąść obok siebie i porozmawiać, pośmiać się, pobyć razem. Wszystkie wydarzenia podczas festynu dokumentował pan Karol Gnojewski, jego fotorelacje możemy podziwiać na szkolnym faceebooku. Rozmowom, tańcom towarzyszyły wesołe zabawy. Goście mieli możliwość ukiszenia kapusty, a nawet wydojenia krowy Śmiałkom gromko kibicowali uczestnicy fajery. Podczas festynu został także rozstrzygnięty konkurs dla dzieci „Wesoła dynia”. Do tańca przygrywał zespół „Sami swoi”, w skład którego wchodzili ojcowie uczniów i przyjaciel naszej szkoły, a swój talent wokalny zaprezentowała Aleksandra Tomczyk – od niedawna nauczycielka PSP 2. W rytm granych przez nich przebojów goście świetnie się bawili, nawet deszcz nie przeszkodził tancerzom. To był magiczny wieczór, który na długo pozostanie w pamięci lokalnej społeczności.

      Szczególnie gorąco dziękujemy naszej pani dyrektor – Magdalenie Deszczce, która koordynowała całą imprezą.

      Serdecznie dziękujemy również wszystkim rodzicom zaangażowanym w pomoc przy biesiadzie, a przede wszystkim: Anecie i Mariuszowi Maliszewskim, Karolinie i Mariuszowi Pośnik, Barbarze Pyrce, Luizie i Mariuszowi Baran, Agnieszce i Michałowi Fila, Julicie i Grzegorzowi Wdowskim, Ewie i Karolowi Sot, Annie Goldberg, Iwonie Monkosie, Beacie Skalskiej, Tomaszowi Jamka, Jolancie Zyglińskiej, Orkiestrze " Sami Swoi", Włodzimierzowi Szałabajowi, Jackowi Prokopczyk, Magdalenie i Adamowi Mucha, Hubertowi Gronczyńskiemu, Jacekowi Warchołowi, Piekarni Kosiek, Piekarni Kowalczyk-Paweł i Agnieszka Woźniak, fotografowi Karolowi Gnojewskiemu, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz przyjaciołom Dwójki.

     • WYNIKI KONKURSU "WESOŁA DYNIA"

     • W dniu 8.10.2022 r. podczas Biesiady Plenerowej "Jesienna Fajera" zaprezentowano prace plastyczne na konkurs "Wesoła dynia". Na konkurs wpłynęło 35 prac, których motywem przewodnim była dynia. Jury w składzie: Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk, Aneta Maliszewska i Karolina Pośnik. Wyłoniono najciekawsze prace: 

      I miejsce - Basia Czulec-Karaś kl. 1

      II miejsce - Hania Fila kl. 5

      III miejsce Lena Adamiec kl. 4

      wyróżnienia: Franek Bąk -kl. 5, Miłosz Chmurzyński -kl. 1, Anielka Kustra - gr 0B

      Dziękujemy za udział w konkursie

      I miejsce - Basia Czulec-Karaś

      II miejsce - Hania Fila

      III miejsce - Lena Adamiec

      wyróżnienie - Miłosz Chmurzyński

      wyróżnienie - Franek Bąk 

      wyróżnienie - Aniela Kustra

     • RYKOWISKO - Garbatka Letnisko

     • 5 października uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy od wielu lat odwiedzili Szkołę Drzewną w Garbatce Letnisko. Uczniowie klasy VIII zostali zaproszeni na uroczystość ślubowania klas pierwszych „Rykowisko”. Jak się dowiedzieliśmy „Rykowisko” to doroczna impreza Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku. O godzinie 9.00 wyruszył przemarsz ulicami Garbatki w kierunku polany przy ulicy Leśnej „Rykowisko”. W przemarszu udział wzięli nauczyciele, uczniowie klas pierwszych: klasy leśników, architektów krajobrazu i stolarzy, następnie zaproszeni goście w tym uczniowie z innych szkół i rodzice.

      W programie uroczystości oprócz ślubowania obejrzeliśmy, jak uczniowie klas pierwszych pokonują leśny tor przeszkód, wysłuchaliśmy krótkiego koncertu sygnalistów, a na koniec odbyły się zawody w przeciąganiu liny. Przygotowano pyszny poczęstunek: bigos, zupę meksykańską, ciasta, kiełbaski z grilla oraz wspaniały tort. Uczestników zachwyciło nie tylko wspaniała sceneria miejsca, ale również stroje uczniów przebranych za strażników lasu. Długo będziemy wspominać serdeczną atmosferę oraz wielką gościnność organizatorów i duże zaangażowanie uczniów szkoły. Dziękujemy za zaproszenie.

     • Piknik klasy VII

     • 5.10.2022 r. - Klasa 7 bawiła się dziś na ognisku. Pogoda dopisała, humory też. Spędziliśmy fantastyczny dzień w magicznym ogrodzie. Serdecznie dziękujemy państwu Pośnik za gościnę.

     • Dzień Chłopaka

     • 30 września świętowaliśmy w poszczególnych klasach Dzień Chłopaka. Uczniowie oddziału przedszkolnego odwiedzili Krainę Zabaw, uczniowie klasy II i V byli z tej okazji w kinie w Radomiu, klasa VII na pikniku klasowym, klasa III, IV i VIII zamówiły smakowitą pizzę, uczniowie klasy I otrzymali upominki. Wszystkim chłopcom w dniu ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

     • GÓRA GROSZA

     • Właśnie zakończyła się akcja szkolnego wolontariatu "Góra Grosza".

      Zebraliśmy łącznie 65 kg monet!!!!

      Zebrane grosiki zostaną przekazane na pomoc dla Pani Marzeny Korcz. Wolontariusze i Samorząd Uczniowski dziękują wszystkim biorącym za udział w zbiórce.

      Na zdjęciu pani Lidia Warchoł, pani Renata Gałczyńska-Smal oraz uczennice z Wolontariatu Szkolnego.

     • W zdrowym ciele, zdrowy duch.

     • Uczniowie klasy II – propagując zdrowe odżywanie – na zajęciach technicznych przygotowali sałatkę jarzynową. Dzieci doskonale wiedzą, jak ogromne znaczenie dla zdrowia ma codzienne spożywanie warzyw i owoców. Dlatego z zaangażowaniem obierały i kroiły przyniesione przez siebie produkty . Efektem wspólnych działań była pyszna przekąska, którą dzieci zajadały się na drugie śniadanie. Uczniowie przyznali, że takie lekcje mogłyby być częściej – było smacznie, zdrowo i bardzo przyjemnie

      Na zdjęciu uczniowie klasy II z wychowawczynią panią Anetą Jaroszek-Grabowską i panią Ola Tomczyk.

     • EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

     • 30 września 2022 r. w PSP nr 2 w Pionkach po raz pierwszy obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Świętowaliśmy to wydarzenie w sposób wyjątkowy. Uczniowie klas 0-V wraz z nauczycielami ćwiczyli przy muzyce w sali gimnastycznej. Rozpoczęliśmy tą akcję od rozgrzewki z Ewą Chodakowską, którą dzieci obserwowały na transmitowanym ekranie. Następnie w rytm muzyki z dużym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy ćwiczyliśmy układy taneczne. Oddział przedszkolny i klasy I-III tego dnia ćwiczyły również z Akademią Krokieta i Lamy – RUCHOWY PLAN LEKCJI. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia relacji wideo pod adresem: https://youtu.be/71dUgO5gyP8

      #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

      Na zdjęciu uczniowie klasy drugiej ćwiczący w sali w ramach Akademii Krokieta i Lamy, uczniowie ubrani w żółte i czerwone podkoszulki, ręce uniesine do góry i złączone nad głową.

      Uczniowie w sali gimnastycznej, ubrani w czerwone i żółte podkoszulki, ćwiczący do muzyki.