• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • Dzisiejsza uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się pięknym Polonezem w wykonaniu uczniów klasy ósmej. Nasi najstarsi uczniowie wraz z wychowawcą przygotowali pożegnanie na zakończenie szkoły. Podziękowali wszystkim nauczycielom oraz dyrekcji za trud włożony w ich edukację i wychowanie, pracownikom administracji i obsługi za cierpliwość, wyrozumiałość, opiekę. Spędzone tu lata z pewnością na dugo pozostaną w ich pamięci. Wkraczali do szkoły jako małe dzieci, dziś opuszczają ją jako świadoma i pewna siebie młodzież. Następnie odbyły się przemówienia: Pani Dyrektor Magdalena Deszczka podziękowała nauczycielom za zaangażowanie oraz efektywną pracę, podziękowania skierowała również w stronę pracowników administracji i obsługi, a także rodziców, którzy przez wiele lat aktywnie współpracowali ze szkołą. Wyrazy wdzięczności pani dyrektor skierowała również do Pana Krzysztofa Wierzbickiego przedstawiciela ESSELTE POLSKA Sp. z o. o. firmy z Kozienic zajmującej się produkcją i sprzedażą artykułów biurowych oraz wyposażenia biur, który podarował szkole 15 laptopów.

      Pani wiceburmistrz Kamila Kaczorowska życzyła wszystkim wspaniałych i udanych wakacji, po owocnym roku pracy. Koniec roku to czas podsumowań i wyróżnień – najlepsi uczniowie z każdej klasy otrzymali nagrody za wspaniałe wyniki w nauce. Świadectwa otrzymali również uczniowie z Ukrainy, niektórzy z nich bardzo się starali i z zaangażowaniem realizowali wyznaczane przez nauczycieli zadania.

      Rodzice Daszy i Borysa w podziękowaniu za okazane dzieciom serce i zrozumienie przygotowali dla nauczycieli wspaniały tort z herbem Ukrainy.

      A gdy wszyscy uczniowie otrzymali już swoje świadectwa i pożegnali się z wychowawcami i szkołą, mogli wreszcie rozpocząć upragnione wakacje!

       

      Na zdjęciu: od lewej stoi pani dyrektor Magdalena Deszczka obok wychowawczyni klasy VI Renata Gałczyńska-Smal, nagrodzeni uczniowie z klasy VI.

      Borys Boyko, pani dyrektor Magdalena Deszczka, Dasza Boyko oraz ich mama. Tort z godłem Ukrainy w podziękowaniu za edukację w naszej szkole.

     • Wieczorek pożegnalny klasy VIII

     • Już za kilka dni uczniowie klasy VIII na zawsze opuszczą mury naszej szkoły. Z tej okazji we wtorek 21 czerwca w sali gimnastycznej odbył się Wieczorek pożegnalny, na który przybyli uczniowie klasy VIII, rodzice i zaproszeni goście: Wiceburmistrz Kamila Kaczorowska, Kierownik Wydziału Edukacji Magdalena Mucha, ksiądz proboszcz Wojciech Tyburczy oraz nauczyciele szkoły. Uroczystość rozpoczeto tańcem narodowym polonezem. Uczniowie trenowali pod kierunkiem instruktorki tańca p. Lidii Żuchowskiej, ubrani w wieczorowe stroje rezentowali się wspaniale. Salę przystrojona była w złoto-czarnej kolorystyce. Zabawa trwała do późna. Uczniowie długo bedą wspominać swój pierwszy bal.

      Sala gimnastyczna - polonez klasy VIII

     • "Poznaj Polskę"-klasa VIII, Jura Krakowsko-Częstochowska

     • W dniach 13-15 czerwca 2022 lasa 8 uczestniczyła w swojej ostatniej szkolnej wycieczce, dzięki której podziwiała krainę Orlich Gniazd - Jurę Krakowsko-Częstochowską. Na wycieczce Ośrodek szkolno-wypoczynkowy „MORSKO” zapewnił uczestnikom dach nad głową i wyżywienie.

      I Dzień

      Pierwszym celem szkolnej wycieczki była Jasna Góra w Częstochowie, gdzie wspólnie z przewodnikiem zwiedzana była Bazylika Jasnogórska, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Sala Rycerska oraz Bastion Św. Rocha. ​​​​​​​​​​​​​​

      Drugim punktem pierwszego dnia wycieczki były ruiny zamku w Olsztynie wraz z wieżą widokową. Po zamku i okolicy uczestników wycieczki oprowadzał przewodnik, który przekazał w bardzo przystępny sposób historię zamku będącego jednym z elementów systemu obronnego Małopolski.

      Po bardzo interesujących po opowieściach i fantastycznych widokach uczestnicy wycieczki udali się do ośrodka MORSKO na obiadokolację i nocleg.

      W ośrodku jeszcze przed ciszą nocną na terenie ośrodka odbyły się gry i zabawy.

      II Dzień

       Drugi dzień rozpoczął się pobudką i śniadaniem, na którym został wręczony uczestnikom wycieczki suchy prowiant by na trasie do Złotego Potoku a następnie do Ogrodzieńca nie zabrakło sił ósmoklasistom. Przy ładnej słonecznej pogodzie uczniowie pojechali do Muzeum Regionalnego im. Zygmunta Krasińskiego, po którym byli oprowadzeni przez przewodnika.

      Ze Złotego Potoku udali się pod zamek w Ogrodzieńcu, gdzie czekał przewodnik, który w bardzo interesujący sposób przybliżył uczniom historię obiektu.

      Zakończeniem drugiego dnia była gra terenowa na terenie ośrodka oraz wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

      III Dzień

      Ostatni dzień wycieczki przeznaczony był na wizytę w królewskim grodzie -Krakowie. W grodzie Kraka poznawano historię polskiego lotnictwa odwiedzając Muzeum Lotnictwa Polskiego. W muzeum mieli okazję poznać samoloty, które były używane przez polskie lotnictwo. Po dawce historycznej udali się na spotkanie z kulturą japońską do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

      W muzeum mieli okazję podziwiać wystawę Ja, Kot-Kot w sztuce Japonii i Zachodu oraz czasową wystawę Trzy kamienie-Międzynarodowa wystawa -prezentującą tradycyjną sztukę japońską suiseki (jap. „woda i kamień”) w kolekcjach polskich, czeskich i słowackich.

      Finałem wycieczki była gra terenowa zorganizowana przez przewodnika po Wawelu oraz Krakowski Rynku. Po zakończonej grze udali się w drogę powrotną do Pionek, gdzie pod szkołą czekali rodzice.

       

      Jasna Góra

      Muzeum Lotnictwa w Krakowie

      Zamek w Ogrodzieńcu

     • Bezpieczne wakacje

     • Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego w dniu 09.06.2022r w trakcie lekcji wychowawczej w naszej szkole gościł policjant, pan Mirosław Płachta z KP w Pionkach, który odpowiadał na wszystkie pytania dzieci i przypominał, co trzeba zrobić, aby być bezpiecznym w czasie wakacji. Na zakończenie spotkania życzył uczniom udanych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły.Po spotkaniu z policjantem, dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały gazetkę szkolną, która informuje jak spędzić bezpiecznie wakacje.

      Na zdjęciu pani dyrektor Magdalena Deszczka i policjant Mirosław Płachta.

     • Stypendyści Marszałka Województwa Mazowieckiego

     • Czas podsumowań roku szkolnego 2021/22 zbliża się wielkimi krokami -miło poinformować, że podobnie jak w zeszłym roku w tym również mamy najwięcej stypendystów Marszałka Województwa Mazowieckiego w Pionkach. 

      Projekt „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” w roku szkolnym 2021/2022 skierowany był do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących, zlokalizowanych na obszarze Województwa Mazowieckiego. 

      Celem projektu było rozwijanie zdolności edukacyjnych i motywowanie młodzieży do dalszej nauki. Beneficjentami projektu mogli być uczniowie osiągający bardzo wysokie wyniki w nauce, w szczególności w zakresie przedmiotów przyczyniających się do podniesienia ich kluczowych kompetencji i umiejętności uniwersalnych. Wzrost kompetencji kluczowych był jednym z celów szczegółowych projektu i realizowany był w obszarze nauk matematycznych, informatycznych, przyrodniczych, języków obcych nowożytnych i przedsiębiorczości. 

      Do projektu z naszej szkoły aplikowało 7 uczniów spełniających kryteria. Niestety tylko piątka uczniów została zakwalifikowana do grona najlepszych w województwie.

      Na zdjęciach stypendyści: Emma Strykowska, Natalia Pasek, Natalia Sokalska, Kornel Sot, Pola Sot

     • Wykaz podręczników obowiązujących w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w  Pionkach w  roku  szkolnym  2022-2023

     •  

      Roczne przygotowanie przedszkolne.

      1. "Ciekawa zabawa” Czterolatki. Nowa Era  .-cały pakiet

      3.  „Dzieciaki w akcji" Sześciolatki.  Wydawnictwo Nowa Era –  cały pakiet.

      4.  3 i 4-latki:”Pan Bóg kocha dzieci” Pod red. Stanisława Łabendowicza. Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz.

      5.  5-latki: „Jesteśmy dziećmi bożymi”. Podręcznik do religii dla dzieci pięcioletnich. Pod red. Stanisława Łabendowicza. Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz.

      6.  6-latki: „Jezus mnie kocha”. Podręcznik do religii dla dzieci sześcioletnich. Pod red. Stanisława Łabendowicza. Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz.

       

       KSIĄŻKI POWYŻEJ NALEŻY ZAKUPIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE

       

      Klasa I:  Pozycje 1-2 -bezpłatne  podręczniki i ćwiczenia zapewnione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – uczniowie otrzymują na początku  roku szkolnego.

       

      1. „Wielka przygoda”. Klasa 1 (Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna i matematyczna. Podręcznik cz.1-4; Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna. Ćwiczenia cz.1-4; Ćwiczenia do edukacji matematycznej cz.1-4; Informatyka . Ze4szyt ćwiczeń; Muzyka. Zeszyt ćwiczeń; Ćwiczenia do kaligrafii: Teczka artysty; Wyprawka. Zeszyt ćwiczeń.)  Wydawnictwo Nowa Era.
      2. Bugs Team 1.: Carol Read, Ana Soberon , Wydaw. Macmillan + zeszyt ćwiczeń.

       

             3. „ Bóg naszym ojcem” pod. red. . Stanisława Łabendowicza . Diecezjalne            

                  Wydawnictwo Sandomierz. Podręcznik- NALEŻY ZAKUPIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE

       Klasa II:  Pozycje 1-2: bezpłatne  podręczniki i ćwiczenia zapewnione przez  Ministerstwo Edukacji Narodowej – uczniowie otrzymują na początku roku szkolnego. 

       

      1. „Wielka przygoda”. Klasa 2 (Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna. Podręcznik cz.1-2;  Edukacja matematyczna. Podręcznik cz. 1-2: Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna. Ćwiczenia cz.1-4; Ćwiczenia do edukacji matematycznej cz.1-4; Czytam ze zrozumieniem: Informatyka. Zeszyt ćwiczeń; Muzyka. Zeszyt ćwiczeń; : Teczka artysty; Wyprawka. Zeszyt ćwiczeń.) Wydawnictwo Nowa Era.

      2. Bugs Team 2.: Carol Read, Ana Soberon, Wydaw. Macmillan + zeszyt ćwiczeń.

       

      3. „Bóg daje nam swojego syna- Jezusa” pod.red. S. Łabendowicza. Wydaw. Sandomierz + ćwiczenia. NALEŻY ZAKUPIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE

      Klasa III: :  Pozycje 1-2-  bezpłatne  podręczniki i ćwiczenia zapewnione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – uczniowie otrzymują na początku roku szkolnego. 

      1. „Wielka przygoda”. Klasa 3(Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna. Podręcznik cz.1-2;  Edukacja matematyczna. Podręcznik cz. 1-2: Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna. Ćwiczenia cz.1-4; Ćwiczenia do edukacji matematycznej cz.1-4; Czytam ze zrozumieniem: Informatyka. Zeszyt ćwiczeń; Muzyka. Zeszyt ćwiczeń; : Teczka artysty; Wyprawka. Zeszyt ćwiczeń.) Wydawnictwo Nowa Era.

      2. Bugs Team 3: Magdalena Kondro, Elisenda Papiol, Maria Toth Wydaw. Macmillan, + zeszyt ćwiczeń.

       

      3. „Przyjmujemy Pana Jezusa”   pod.red. S. Łabendowicza. Wydaw. Sandomierz  Podręcznik + ćwiczenia.

      -NALEŻY ZAKUPIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE

       

      Klasa IV.  Pozycje 1-9: bezpłatne  podręczniki i ćwiczenia zapewnione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – uczniowie otrzymują na początku roku szkolnego.

      1. Wczoraj i dziś Klasa 4.  Podręcznik do historii dla  szkoły podstawowej; B. Olszewska, W. Surdyk-Fertchs,  Grzegorz Wojciechowski  + zeszyt ćwiczeń. Wydawnictwo Nowa Era. Nowa edycja
      2. Lubię to! Podręcznik do informatyki dla klasy czwartej  szkoły podstawowej: Michał Kęska. Wydawnictwo Nowa Era. Nowa edycja.
      3. Brainy 4.  Nick Beare + zeszyt ćwiczeń. Wydawnictwo Macmillan.
      4. Nowe  Słowa na start”4 . Podręcznik do języka polskiego dla klasy czwartej  szkoły podstawowej: Nowa edycja. Anna Klimowicz,  Marlena Derlukiewicz + zeszyt ćwiczeń.  Wydawnictwo Nowa Era. Nowa edycja.
      5. Matematyka 4, . Podręcznik  dla  szkoły podstawowej. Adam Konstantynowicz, Anna Konstantynowicz, Bożena Kiljańska, Małgorzata Pająk, Grażyna Ukleja + zeszyt ćwiczeń. Wydawnictwo Operon.
      6. "Tajemnice przyrody. Podręcznik do klasy czwartej szkoły podstawowej." Maria Marko-Worłowska. Feliks Szlajfer, Joanna Stawarz  Wydawnictwo Nowa Era. Nowa edycja.
      7. Do dzieła! 4. Podręcznik do plastyki dla klasy czwartej  szkoły podstawowej: Jadwiga Lukas, Krystyna Onak ;  Wydawnictwo Nowa Era. Nowa edycja.
      8. Lekcja muzyki.4.  Podręcznik do muzyki dla klasy czwartej szkoły podstawowej: Monika Gromek, Grażyna Kilbach. Wydawnictwo Nowa Era. Nowa edycja.
      9. Karta rowerowa. Bądź bezpieczny na drodze. Podręcznik do  techniki dla klas czwartej  szkoły podstawowej: B.Bogacka-Osińska,D. Łzauchiewicz . WSiP.

       

          10. „Jestem chrześcijaninem” pod red. S. Łabendowicza. Podręcznik + ćwiczenia. Wydawnictwo Diecezjalne               Sandomierz  NALEŻY ZAKUPIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE.

       

      Klasa V Pozycje 1-10: bezpłatne  podręczniki i ćwiczenia zapewnione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – uczniowie otrzymują na początku

                         roku szkolnego.

       

            1. Wczoraj i dziś. Podręcznik do historii dla klasy piątej  szkoły podstawowej: Grzegorz     Wojciechowski  +              zeszyt ćwiczeń. Wydwn. NOWA ERA

            2 .Lubię to! Podręcznik do informatyki dla klasy piątej szkoły podstawowej: Michał Kęska. Wydaw. Nowa Era.

            3.  Brainy 2. Klasa 5. Nick Beare + zeszyt ćwiczeń. Wydawnictwo Macmillan.

            4. Nowe  Słowa na start”. Podręcznik do języka polskiego dla klasy piątej szkoły podstawowej: Anna                          Klimowicz,  Marlena Derlukiewicz + zeszyt ćwiczeń.  Wydaw. Nowa Era.

            5. Matematyka 5, . Podręcznik  dla  szkoły podstawowej. Adam Konstantynowicz, Anna Konstantynowicz,                  Bożena Kiljańska, Małgorzata Pająk, Grażyna Ukleja + zeszyt ćwiczeń. Wydawnictwo Operon.

             6. Puls życia. Podręcznik do biologii dla klasy piątej szkoły podstawowej:  Maria Sęktas, Joanna Stawarz                 Wydaw. Nowa Era.

             7. Planeta Nowa. Podręcznik do geografii dla klasy piątej szkoły podstawowej: Feliks Szlajfer, Zbigniew                    Zaniewicz, Tomasz Rachwał, Roman Malarz . Wydawn. Nowa Era.

             8. Do dzieła! Podręcznik do plastyki dla klasy  piątej  szkoły podstawowej: Jadwiga Lukas, Krystyna Onak                 Wydaw. Nowa Era.

             9. Lekcja Muzyki. Podręcznik do muzyki dla klasy piątej szkoły podstawowej: Monika Gromek, Grażyna                    Kilbach. Wydawnictwo Nowa Era.

           10. Jak to działa? Podręcznik do  techniki dla klas piątej  szkoły podstawowej: Lech Łabecki, Marta                              Łabecka  Nowa Era

           11. „Bóg poszukuje człowieka” pod red. S. Łabendowicza. Podręcznik + ćwiczenia. Wydawnictwo                                Diecezjalne Sandomierz  NALEŻY ZAKUPIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE.  

      Klasa VI. Pozycje 1-10: bezpłatne  podręczniki i ćwiczenia zapewnione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – uczniowie otrzymują na początku  roku szkolnego.

      1. Wczoraj i dziś. Klasa 6. Podręcznik do historii do  szkoły podstawowej: Bogumiła Olszewska, Wiesława Surdyk-Fertsch, Grzegorz Wojciechowski+ zeszyt ćwiczeń. Wydawnictwo  Nowa Era.
      2. Lubię to! Podręcznik do informatyki dla klasy szóstej szkoły podstawowej: Michał Kęska. Wydawnictwo  Nowa Era.
      3. Brainy 6. Klasa 6 + zeszyt ćwiczeń. Wydawnictwo Macmillan.
      4. Nowe  Słowa na start”. Podręcznik do języka polskiego dla klasy szóstej szkoły podstawowej: Anna Klimowicz,  Marlena Derlukiewicz + zeszyt ćwiczeń.  WydawnictwoNowa Era.
      5. Matematyka z kluczem. Klasa 6.  Podręcznik  do matematyki dla   szkoły podstawowej. Część 1i 2 + ćwiczenia:  H. Braun, A. Mańkowska, M. Paszyńska. Wydawnictwo Nowa Era.
      6. Puls życia. Podręcznik do biologii dla klasy szóstej  szkoły podstawowej:  Joanna Stawarz  Wydawnictwo Nowa Era.
      7. Planeta Nowa. Podręcznik do geografii dla klasy szóstej szkoły podstawowej:  Tomasz Rachwał, Roman Malarz, Dawid Szczypiński . Wydawnictwo Nowa Era.
      8. Do dzieła! Podręcznik do plastyki dla klasy  szóstej  szkoły podstawowej: Jadwiga Lukas, Krystyna Onak  Wydawnictwo Nowa Era.
      9. Lekcja muzyki. Podręcznik do muzyki dla szóstej  piątej szkoły podstawowej: Monika Gromek, Grażyna Kilbach. Wydawnictwo Nowa Era.
      10. Jak to działa? Podręcznik do  techniki dla klas szóstej  szkoły podstawowej: Lech Łabecki, Marta Łabecka . Wydawnictwo Nowa Era
      11.  "Jezus Chrystus nas zbawia". Pod red. Stanisława Łabendowicza + zeszyt ćwiczeń. Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz – NALEŻY ZAKUPIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE.

      Klasa VII . Pozycje 1-12: bezpłatne  podręczniki i ćwiczenia zapewnione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – uczniowie otrzymują na początku roku szkolnego.

      1. Wczoraj i dziś. Podręcznik do historii  dla klasy siódmej szkoły podstawowej: J. Kłaczkow, A. Łaszkiewicz, S. Roszak  Wydawnictwo  Nowa Era 
      2. Lubię to! Podręcznik do informatyki dla klasy siódmej  szkoły podstawowej: G. Koba. Wydawnictwo Nowa Era.
      3. Brainy 7: Catherine McBeth. Wydaw. Macmillan + zeszyt ćwiczeń
      4. Das ist Deutch!  Kompakt. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy siódmej  szkoły podstawowej. Jolanta Kamińska.  Wydawnictwo Nowa Era + ćwiczenia.
      5. „Nowe słowa na start”. Podręcznik do języka polskiego dla klasy siódmej szkoły podstawowej. Joanna Kościerzyńska, Joanna Ginter, Katarzyna Łęka, Joanna Krzemińska, Joanna Kostrzewa, Natalia Bielawska  Wydawnictwo Nowa Era + zeszyt  ćwiczeń.
      6. Matematyka z kluczem. Podręcznik do matematyki dla klasy siódmej szkoły podstawowej + ćwiczenia.  Marcin Braun, Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska, Jerzy Janowicz, Wojciech Babiański, Ewa Szmytkiewicz, Karolina Wej. Wydawnictwo Nowa Era.
      7. Puls życia Podręcznik do biologii do klasy siódmej szkoły podstawowej. Marian Sęktas, Joanna Stawarz. Wydawnictwo Nowa Era.
      8. Chemia Nowej Ery 7. Podręcznik do chemii dla klasy siódmej szkoły podstawowej. J. Kulawik, T. Kulawik, M. Litwin . Wydawnictwo Nowa Era .
      9. Spotkanie z fizyką. Podręcznik dla klasy siódmej szkoły podstawowej. G. Francuz-Ornat, T. Kulawik, M. Nowotny-Różańska. Wydawnictwo Nowa Era.
      10. Planeta Nowa. Podręcznik  do geografii dla klasy siódmej szkoły podstawowej. Roman Malarz, Mariusz Szubert, Tomasz Rachwał. Wydawnictwo Nowa Era.
      11. Lekcja muzyki. Podręcznik do muzyki dla klasy siódmej szkoły podstawowej.: M. Gromek, G.Kilbach. Wydawnictwo  Nowa Era .
      12. Do dzieła. Podręcznik do plastyki  dla klasy siódmej szkoły podstawowej. M. Ipczyńska.  N. Mrozkowiak.  Nowa Era.
      13. Spotkanie ze słowem. Podręcznik do religii dla 7  pod red. S. Łabendowicza + ćwiczenia. –NALEŻY ZAKUPIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE.

      Klasa VIII. Pozycje 1-12: bezpłatne  podręczniki i ćwiczenia zapewnione przez  Ministerstwo Edukacji Narodowej – uczniowie otrzymują na początku

                         roku szkolnego.

      1. Wczoraj i dziś. Klasa 8.  Podręcznik do historii  dla  szkoły podstawowej: R. Śniegocki, A. Zielińska  . Wydawnictwo Nowa Era , Nowa edycja.
      2. Lubię to! Podręcznik do informatyki dla klasy ósmej  szkoły podstawowej: G. Koba. Wydawnictwo  Nowa Era.  Nowa edycja.
      3. Brainy 8.  Wydaw. Macmillan + zeszyt ćwiczeń
      4. Das ist Deutch!  Kompakt. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy ósmej  szkoły podstawowej. Jolanta Kamińska. Wydawnictwo Nowa Era + ćwiczenia. Nowa edycja.
      5. „Nowe słowa na start”.8  Podręcznik do języka polskiego dla klasy ósmej  szkoły podstawowej + zeszyt ćwiczeń:  J. Kościerzyńska, K. Łęk, N. Belowska, M. Iwanowska, M. Chmiel, J. Krzemińska. .  Wydawnictwo  Nowa Era.. Nowa edycja.
      6. Matematyka z kluczem.  Klasa ósma. + ćwiczenia.  H. Braun, A. Mańkowska, M. Paszyńska i in. Wydawnictwo Nowa Era. Nowa edycja.
      7. Puls życia . Podręcznik do biologii do klasy ósmej szkoły podstawowej: B. Sągi, A. Boczarowski, M. Sęktas .  Wydawnictwo Nowa Era. Nowa edycja.
      8. Chemia Nowej Ery. Podręcznik do chemii dla klasy ósmej szkoły podstawowej. J. Kulawik, T. Kulawik, M. Litwin. Wydawnictwo Nowa Era  Nowa edycja.
      9. Spotkanie z fizyką 8.  Podręcznik do fizyki dla szkoły podstawowej. G. Francuz-Ornat, T. Kulawik, M. Nowotny-Różańska. Wydawnictwo Nowa Era. Nowa edycja.
      10. Planeta Nowa. Podręcznik  do geografii dla klasy ósmej  szkoły podstawowej. T. Rachwał, t. Szczypiński. Wydawnictwo Nowa Era. Nowa edycja.
      11. Dziś i jutro. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie: I. Janicka i in. Wydawnictwo Nowa Era. Nowa edycja.
      12. Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do  edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej: Jarosław Słoma. Wydawnictwo Nowa Era. Nowa edycja.
      13. Aby nie ustać w drodze. Podręcznik do religii dla klasy 8 pod red. S. Łabendowicza + ćwiczenia. –NALEŻY ZAKUPIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE.
     • WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

     • Proszę zakupić podręcznik do religii: Stanisław Łabędowicz  „ Bóg naszym Ojcem”

      Podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej „Wesoła przygoda” dzieci otrzymają we wrześniu.

      W  tornistrze:

      • 3 zeszyty 16 - kartkowe w 3 linie (kolorowe),
      • 3 zeszyty 16 - kartkowe w kratkę,
      • piórnik.

      Piórnik:

      • 2 ołówki średniej twardości (HB),
      • temperówka zamykana,
      • gumka
      • kredki ołówkowe miękkie
      • dobrze tnące nożyczki z zaokrąglonymi czubkami,
      • linijka 20 cm,
      • klej w sztyfcie.

      Materiały plastyczne, które uczeń zostawia w szkole:,

      • 2 bloki rysunkowe białe i kolorowe A4,
      • 2 bloki techniczne białe i kolorowe A4,
      • 2 bloki techniczne kolorowe A3
      • 2 tekturowe teczki na gumkę (podpisane z przodu),
      • 4 kolorowe bibuły,
      • farby plakatowe i akwarelowe,
      • pędzle w trzech rozmiarach,
      • pojemnik na wodę,
      • kredki świecowe – BAMBINO,
      • kredki pastele - PENTEL,
      • plastelina,
      • klej Magic - 1 szt.,
      • patyczki do liczenia
      • podkładka pod prace plastyczne

       

      Strój sportowy:

      • koszulka na zmianę,
      • spodenki sportowe,
      • strój na basen
      • buty sportowe na białym spodzie (z workiem)

       

      Tekst ślubowania do wyuczenia na 1 września 2022r. – uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023:

      • Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
      • Ś l u b u j ę
      • Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.
      • Ś l u b u j ę
      • Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
      • Ś l u b u j ę

       

       

     • FESTYN RODZINNY 3.06.2022

     • Muzyka, radość i wesoła zabawa w piątek od rana wypełniały plac naszej szkoły. A to wszystko za sprawą festynu z okazji Dnia Dziecka, który stał się już tradycją dwójeczki. W tym roku połączony został z Festynem Rodzinnym. Ten dzień rozpoczęliśmy akademią, którą wraz z wychowawcą przygotowały dzieci z klasy II, a także uczniowie z innych klas. Po wspaniałych występach Pani Dyrektor Magdalena Deszczka podziękowała wszystkim sponsorom i rodzicom, którzy wspomogli szkołę w organizacji festynu. A na placu szkolnym na dzieci i naszych gości czekało wiele atrakcji: występ zespołu tanecznego, malowanie twarzy, puszczanie olbrzymich baniek mydlanych, malowanie na folii, zawody sportowe, pokaz udzielania pierwszej pomocy, a nawet ozdobne kury i kaczki. Ogromnym zainteresowaniem okazała się loteria fantowa – główną nagrodą był tablet, gitara i gogle multimedialne. Warto tu wspomnieć, że każdy los był wygrany. Dużą niespodzianką – zwłaszcza dla chłopców – było pojawienie się młodego i utalentowanego piłkarza – Miłosza Żurawskiego, który odnosi sukcesy w Radomiaku Radom. Miłosz zaprezentował niebagatelne umiejętności techniczne, podczas pokazu swoich piłkarskich „sztuczek”.

      Gościliśmy także szkołę językową ENERGY, która prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży, a wesoły miś TEDDY EDDIE chętnie zabawiał gromadzące się wokół dzieci.

      Ciekawym stanowiskiem były także akcesoria z naturalnej lawendy np: mydełka, hydrolaty, soki. Dużym zainteresowaniem okazały się również odwiedziny patrolu policji pionkowskiej. Dzieci mogły wskoczyć za kierownicę, poużywać klaksonu i poczuć się jak prawdziwi policjanci. Nie zabrakło również pysznego jedzenia. Można było spróbować nie tylko dziecięcych przysmaków, czyli hot dogów, popcornu, waty cukrowej czy lodów, ale także kiełbasek z grilla, kapusty z grochem czy pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem, a domowe ciasta przygotowane przez rodziców rozchodziły się błyskawicznie.

      Największą niespodziankę przygotowaliśmy na koniec – dzieci mogły poczuć się jak na festiwalu kolorów, obrzucając się kolorowym proszkiem w rytm muzyki. Kolorowe, roześmiane twarze dzieci okazały się najlepszą nagrodą dla nauczycieli i rodziców, którzy przygotowali tę wspaniałą imprezę!

       

      Na zdjęciu panie nauczycielki przebrane w kolorowe stroje

     • Dzień Mamy i Taty w oddziałach przedszkolnych.

     • 2.06.2022 r. Dzień Mamy i Taty to jedno z najpiękniejszych świąt całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Również dzieci z oddziałów przedszkolnych chciały uczcić to piękne święto w szczególny sposób, dlatego zaprosiły swoich rodziców do szkoły na uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich. Były wiersze, piosenki, taniec i życzenia płynące z małych ale gorących serc. Dzieci udowodniły, że kochają swoich rodziców za troskę, opiekę, wyrozumiałość, miłość i cierpliwość.

      Na zdjęciu dzieci z oddziału przedszkolnego trzymające czerwone baloniki w kształcie serca.

     • Wycieczka klasy I do Augustowa

     • Uczniowie klasy I bardzo atrakcyjnie spędzili Dzień Dziecka. Zamiast lekcji w szkole wybrali się na zajęcia w terenie do Kozienickiego Parku Krajobrazowego w Augustowie. Obejrzeli m.in. wystawę prezentującą gatunki ptaków i ssaków występujących na tym terenie w zainscenizowanych, charakterystycznych dla siebie ekosystemach.

      Natomiast w ogrodzie otaczającym obiekt dzieci poznawały drzewa i krzewy występujące w Puszczy Kozienickiej. Następnie dzięki obserwacjom igieł pod mikroskopem, dowiedziały się dlaczego świerk jest kłujący, a jodła nie.

      Świeże powietrze, piękne otoczenie i wspaniała atmosfera sprawiły, że wyjazd był bardzo udany, a przysmaki z grilla smakowały wybornie!

      Dziękujemy Kierownik Kozienickiego Parku Krajobrazowego Pani Beacie Waluś za miłą gościnę i poprowadzenie ciekawych zajęć dla dzieci.

       

      Na zdjęciu uczniowie klasy pierwszej z wychowawczynią p. Anetą Jaroszek-Grabowską.