• EGZAMIN KLASY VIII

     • W dniach 24,25,26 maja 2022 r. uczniowie klasy VIII przystapili do ważnego egzaminu kończącego naukę w szkole podstawowej. We wtorek 24 maja pisali egzamin z języka polskiego, w środę 25 maja z matematyki, w czwartek 26 maja z języka angielskiego. Wyniki z egzaminu będą dostępne 1 lipca. 8 lipca 2022 uczniowie otrzymają zaświadczenia o wyniku egzaminu. Zaświadczenie wraz ze świadectwem skłądają do wybranej szkoły średniej. Drodzy ósmoklasiści, życzymy Wam zdobycia maksymalnej liczby punktów i dostania się do wymarzonej szkoły.

      Na zdjęciu sala gimnastyczna, uczniowie klasy VIII siedzący pojedynczo w ławkach, w tle napis egzamin ósmoklasisty 2022.

     • KONKURS RECYTATORSKI "W HOŁDZIE POLSKIM POETKOM"

     • 19.05.2022 r. To już ósma edycja Konkursu Recytatorskiego w naszej szkole. W tym roku udział wzięło 23 uczniów z pionkowskich szkół podstawowych oraz ze szkoły w Laskach i w Suskowoli. Jury oceniło recytację w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Konkurs przygotowała pani Renata Gałczyńska-Smal. Uczniowie recytowali najpiękniejsze wiersze polskich poetek: Wisławy Szymborskiej, Haliny Poświatowskiej, Marii Konopnickiej, Wandy Chotomskiej, prezentując wysoki poziom artystyczny.

      kategoria I – klasy I – III

      I miejsce – Krzysztof Kowalski

      II miejsce – Michalina Mularska

      III miejsce – Miłosz Cieślik

      wyróżnienie – Lena Miękus

      kategoria II – klasy IV – VI

      I miejsce – Julia Różycka

      II miejsce – Julia Kusio

      III miejsce – Oliwia Bakuła

      wyróżnienie – Wiktoria Wójcik

      kategoria III– klasy VII – VIII

      I miejsce – Weronika Lasota

      II miejsce – Maja Adamiec

      III miejsce – Mikołaj Mazur

      wyróżnienie – Wiktor Strzeżek

       

      Na zdjęciu uczestnicy konkursu, opiekunowie oraz pani dyrektor Magdalena Deszczka.

     • Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka

     • Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie. 

      Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

     • Ogólnopolski Sprawdzian Trzecioklasisty - 12,13 maja 2022

     • Uczniowie klasy III pod opieką pani Wiesławy Warchoł przystapili do pierwszego w ich życiu egzaminu. Pierwszego dnia napisali sprawdzian z języka polskiego, drugiego z matematyki i przyrody. Egzamin klasy III to podsumowanie nauki w klasach I-III, zostanie sprawdzony stacjonarnie w szkole. Wyniki bedą niebawem. 

     • 45 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

     • W dniu 14 maja 2022 w Płońsku odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap wojewódzki, w którym udział wzięła uczennica naszej szkoły - Natalia Pasek. Przypomnijmy, że Natalia jako jedyna z Pionek zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Do konkursu w Płońsku przystapiło ok. 120 uczniów z powiatów w województwie mazowieckim. Eliminacje odbywały się w trzech grupach wiekowych.  Młodzież rywalizowała ze sobą w teście pisemnym. Niestety, Natalce nie udało się zakwalifikować do etapu krajowego. Mimo to, jej sukces jest znaczący. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Na zdjęciu uczestnicy 45 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, uczniowie i organizatorzy.

     • Akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     • 12.05.2022 W kalendarzu uroczystości szkolnych na stałe wpisała się akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy III pod kierunkiem pani Wiesławy Warchoł przygotowali i zaprezentowali w piękny i pouczający sposób przedstawienie patriotyczne. Dzięki uczniom klasy III dowiedzieliśmy się więcej o ważnych wydarzeniach historycznych Polski oraz bohaterach narodowych. Była to piękna lekcja patriotyzmu i poczucia dumy z tego, że jesteśmy Polakami. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Na szczególną uwagę zasługiwała piosenka Jana Pietrzaka "Żeby Polska była Polską". 

      Nie byłoby tego święta, gdyby nie ci, co podsunęli myśl, aby stworzyć „cud majowy”. Byli to: król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski, Ignacy i Stanisław Potoccy oraz Hugo Kołłątaj, Józef Wybicki, Stanisław Staszic. Wszyscy oni na Sejmie Czteroletnim 3 Maja 1791r. uchwalili ustawę zwaną Konstytucją 3 Maja. Mimo, że obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, przeszła do historii jako najważniejsze wydarzenie w dziejach I Rzeczypospolitej.

      Dziękujemy pani Wiesławie Warchoł oraz klasie III za przygotowanie tak pięknej akademii.

      Na zdjęciu uczniowie klasy III występujący podczas akademii, ubrani w odświętne stroje, w ręku trzymają kwiaty wykonane przez siebie w barwach biało-czerwonych.

     • Ciekawa podróż z Koziołkiem Matołkiem

     • W dniu 11 maja dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III zostali zabrani w ciekawą podróż z legendarnym Koziołkiem Matołkiem. To postać znana i lubiana, która zawsze wzbudza wokół siebie wiele radości. Aktorzy dostarczyli wszystkim niezapomnianych wrażeń, włączając dziecięcą publiczność do uczestnictwa w scenicznych zadaniach. Dzięki temu dziecko było zarówno widzem, jak i  aktorem. Ponadto dzieci nauczyły się wielu przysłów, których głównym motywem była „koza”. Również obecne na przedstawieniu wychowawczynie  zostały zaangażowane we wspólną zabawę, a nawet „przeegzaminowane” ze znajomości innych utworów Kornela Makuszyńskiego, który jest autorem przygód Koziołka Matołka.

      O tym, że interaktywne spotkanie z Koziołkiem Matołkiem było bardzo udane, mogą świadczyć wielkie brawa i radosne uśmiechy naszych dzieci.

      Na zdjęciu od lewej pan prowadzący przedstawienie, ubrany w czerwone spodnie i żółtą koszulkę, pośrodku dzieci podkuwające Koziołka Matołka, po prawej koziołek - oparty o krzesło.

     • BIERZMOWANIE KLASY VIII

     • 29.04.2022 W kościele p.w. Świętego Maksymiliana Kolbego w Pionkach odbyła się Bierzmowanie klasy VIII. Uroczystości przewodniczył oraz udzielił Sakaramentu Bierzmowania biskup Marek Stolarczyk. Uczniów przygotowały panie katechetki Katarzyna Ogonek i  Anna Górzyńska. Próby w kościele nazorował ksiądz proboszcz Wojciech Tyburcy. Serdzecznie dziękujemy za udzielony sakrament - uczniowie klasy VIII.

      Na zdjęciu zebrani przed kościołem p.w. Św. Maksymiliana Kolbe: od lewej pani Anna Górzyńska, ksiądz proboszcz parafii w Jedlni - Janusz Smerda, ksiądz proboszcz Wojciech Tyburcy, pani Katarzyna Ogonek, uczniowie klasy VIII, po prawej biskup Marek Stolarczyk.

     • Wyróżnienie dla Zuzanny Jankowskiej

     • Zuzanna Jankowska zdobyła wyróznienie w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Żywe obrazy – malarstwo romantyczne” zorganizowanym przez Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach i Liceum Ogólnokształcące w Pionkach w ramach projektu Instytutu Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach - Tydzień Języka Polskiego - „Czerp mądrość od autorytetów, ale ufaj sobie”.

      Gratulujemy.

      Na zdjęciu nagrodzone prace. Celem konkursu było wykonanie zdjęcia na wzór obrazu z epoki Romantyzmu. Zuzia wybrała obraz Artura Grottgera przedstawiajacy Wandę Monne z kotem, narzeczoną artysty. Wykonane przez Zuzię zdjęcia są czarno-białe.