• Udział w Orszaku Trzech Króli 6.01.2023 r.

     • Uczniowie naszej szkoły wspaniale zaprezentowali się w czasie Orszaku Trzech Króli, który już dziewiąty raz przeszedł ulicami Pionek. W tym roku przedstawiliśmy scenkę „W gospodzie”, która znajdowała się przy Legionówce. W trakcie przygotowań zadbano o najdrobniejsze szczegóły: tło sceny stanowił obraz gospody, misy, dzbany, ławy i kilimy – a całości dopełniały odpowiednie stroje. Mamy nadzieję, że scenka podobała się publiczności. Mieszkańcy miasta chętnie fotografowali się z naszymi młodymi aktorami, z których jesteśmy bardzo dumni! Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tej inscenizacji.

     • Muzyczne przerwy w naszej szkole.

     • Każdego dnia podczas długich przerw w szkole rozbrzmiewa głośna muzyka i słychać wesoły gwar uczniów. Sala gimnastyczna na krótki czas zamienia się w salę taneczną! Bo przecież szkoła nie musi kojarzyć się tylko z obowiązkami i nauką, może być miejscem radosnym i przyjaznym. Poza tym jest czas karnawału, więc tańce przy muzyce są świetnym pomysłem na wspólną zabawę. Pomagają również zrelaksować się i odprężyć między lekcjami. Podczas muzycznych przerw wesoło bawią się zarówno pierwszaki, jak i ósmoklasiści. To oczywiście pozytywnie wpływa na zintegrowanie uczniów. Korzyści naprawdę jest wiele – a na szkolnych korytarzach jest dużo spokojniej!

      Na zdjęciu w sali gimnastycznej tańczące dzieciaczki.

     • Kulturalna szkoła na Mazowszu

     • „Kulturalna szkoła na Mazowszu” program dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego.

      W dniu 13.01.2023 r. uczniowie klas VII i VIII obejrzeli film biograficzny "Johnny" w MCSW Elektrownia w Radomiu. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach historii, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

      Uczniowie klasy VII i VIII przed budynkiem Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu

     • Kartka urodzinowa z okazji 75 - lecia biblioteki

     • W grudniu tuż przed świętami został rozstrzygnięty konkurs „Kartka urodzinowa z okazji 75 - lecia biblioteki” zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Bardzo się cieszymy, że prace naszych uczniów zostały tak licznie nagrodzone. W kategorii klas I–III (7-9 lat) nagrody otrzymali: Mikołaj Pucułek – Centarzyński oraz Jakub Bielecki (klasa II), wyróżnienie otrzymała Natasza Bielat – również uczennica klasy II.

      W kategorii klas IV-VI (10-12 lat) nagrody otrzymały trzy uczennice z klasy IV: Vivienne Lamprou, Lena Adamiec i Alicja Skomra.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Warto podkreślić, że nagrodzone prace zostały wykonane w szkole czasie zajęć plastyczno – technicznych. Prace były piękne, pomysłowe i samodzielnie wykonane!

      Nagroda dla ucznia kl. II - Mikołaja Pucułka-Centarzyńskiego

      Nagroda - ucz. kl. II Jakub Bielecki

      Wyróżnienie dla ucz. kl. II - Nataszy Bielat

      Nagroda, ucz. kl. IV - Alicja Skomra

      Nagroda, ucz. kl. IV Vivienne Lamprou

      Nagroda, ucz. kl. IV Lena Adamiec

     • Remonty w naszej szkole

     • Dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków mają odnowioną łazienkę. Zostały pomalowane ściany a oświetlenie wymieniono na nowe LED. Jest teraz czyściutko i jaśniutko. Serdeczne podziękowania dla pana Dariusza Złotuchy.

      Na zdjęciu wnętrze łazienki, ściany i sufit pomalowane na biało, kabina prysznicowa i nowa szafka łazienkowa.

     • Życzenia

     • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wielu wspaniałych i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2023. 

      Dyrekcja  
      Grono Pedagogiczne 
      oraz pracownicy PSPnr2 w Pionkach

     • Jasełka 2022

     • Tegoroczne, tradycyjne jasełka pod hasłem „Maleńka przyszła miłość” zostały przygotowane przez szkolne Koło Teatralne pod opieką p. Anety Jaroszek – Grabowskiej. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa bezowocnie szukających dla siebie miejsca w Betlejem, cieszyć się z narodzin Jezusa jako nowonarodzonego króla, który przynosi światu pokój, miłość i pojednanie. Całość przedstawienia przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczennic oraz p. Aleksandry Tomczyk. Na zakończenie spotkania Pani dyrektor Magdalena Deszczka oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Anna Goldberg złożyły świąteczne życzenia całej szkolnej społeczności.

     • Olimpiada Matematyczna Juniorów

     • W dniu 21 grudnia otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość. Uczeń klasy VIII Łukasz Guść zakwalifikował się do II stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów. II etap odbędzie się w dniu 14 stycznia 2023 r. Gratulujemy.

     • PACZUSZKA DLA MALUSZKA

     • PACZUSZKA DLA MALUSZKA to bożonarodzeniowa akcja, do której zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są różne instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych naszej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie.

      Nasza szkoła również wzięła udział w tegorocznej zbiórce. W tym roku wspieraliśmy Dom Dziecka nr 15 w Warszawie. w naszą akcję włączyli się żołnierze i pracownicy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mińsku Mazowieckim. Po długim liczeniu darów, pakowaniu i przygotowaniu do transportu, nasi wolontariusze z opiekunem p. Renatą Gałczyńską, pojechali do stolicy.

      Dnia 21.12.2022 r. paczuszki zostały dostarczone do warszawskiego Domu Dziecka.

      Czekało tam na nas ciepłe przywitanie i kartka świąteczna przygotowana przez dzieciaki. Wszystko pokazała nam Pani Małgosia, która bardzo dziękuje darczyńcom i życzy całej społeczności szkolnej Wesołych Świąt.

      Wolontariat również dziękuje wszystkim darczyńcom za okazane serce i pomoc. Szczególne podziękowania składamy państwu - Mariuszowi i Karolinie Pośnik za pomoc w dostarczeniu paczek dla maluszków. Wielkie buziaki dla Was, jest moc!!​​​​​​​​​​​​​​

      Na zdjęciu uczennice klasy VII wraz z wychowawczynią panią Renatą Gałczyńską.

     • "Paczka dla Bohatera"

     • W piątek 16.12.2022 w radomskim ZSZ im. mjr. Hubala nastąpiło uroczyste podsumowanie tegorocznej Ogólnopolskiej XII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera. W uroczystości uczestniczyła pani dyrektor Magdalena Deszczka, która odebrała podziękowania dla naszej szkoły za udział w akcji. Gościem specjalnym wydarzenia był Szymon Wydra,

      https://m.facebook.com/story.phpstory_fbid=5924685807600045&id=127903680611649 .

      W niedzielę 18.12.2022 r. miało miejsce szczególne spotkanie. Wolontariusze z naszej szkoły udali się w odwiedziny do pani Kazimiery, bohaterki zasłużonej podczas wojny i wręczyli jej świąteczną paczkę. Przy herbatce zostali ugoszczeni "żywą" lekcją historii, która na zawsze pozostanie w ich pamięci. 

      Na zjęciu uczniowie z klasy VIII, Łukasz Guść, Maja Adamiec i Julia Sobol z paczką dla Bohatera.

     • Wyniki konkursu na kartkę dla Biblioteki Miejskiej z okazji 75 lecia

     • Znamy już wyniki konkursu:

      Nagrody dla uczniów z naszej szkoły otrzymali

      w kategorii klas I-III:

      Mikołaj Pucułek-Centarzyński kl II, Jakub Bielecki kl. II,

      Wyróżnienie otrzymała: Natasza Bielat kl. II.

       

      w kategorii klas IV-VIII:

      Alicja Skomra z klasy IV, Lena Adamiec kl.IV i Vivienne Lamprou z kl. IV.

       

      Serdecznie gratulujemy.

       

      Nagrodzone kartki 

     • Wyniki konkursu na Bombkę Bożonarodzeniową.

     • Trzynastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w miejskim konkursie na Bombkę Bożonarodzeniową. Tematyka konkursu bardzo spodobała się dzieciom. 16 grudnia 2022 podczas Wigilii Miejskiej zostały ogłoszone wyniki. Nagrodę otrzymali: Zosia Orzechowska-Żarłok - kl.4, Hania Wulczyńska gr.0B i wyróżnienie zdobyła Ania Mucha z grupy 0B. Serdecznie gratulujemy.

      Na zdjęciach prace dzieci: po lewej bombka wykonana na płycie CD przez Hanię, biały bałwanek na niebieskim tle. Po rawej choinka wykonana z zielonych piór przez Zosię.

     • Wyniki konkursu wokalnego - Cztery Pory Roku, Jesień.

     • 30 listopada 2022 roku odbył się konkurs wokalny dla najmłodszych „Cztery Pory Roku Jesień” organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. W konkursie wzięło udział 39 uczestników w trzech kategoriach artystycznych: solista, duet oraz zespół. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z grupy przedszkolnej pod kierunkiem p. Karoliny Łukaszewskiej. Mimo dużej konkurencji tak oto kształtuje się wynik:

      I miejsce – Mia Janowicz, Marcelina Marzec, Anna Mucha, Zofia Sałbut, Urszula Szymaszek, Martyna Wilk.​​​​​​

      Serdecznie gratulujemy.

      Na zdjęciu dziewczynki z grupy przedszkolnej pani Karoliny Łukaszewskiej ubrane w kolorowe stroje.

     • Spotkanie z policjantem dot. cyberprzemocy.

     • 14.12.2022 r. gościliśmy w naszej szkole policjanta pana Jarosława Pochylskiego, który przeprowadził ciekawą prelekcję dla klas VII i VIII na temat cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie przypomnieli sobie zasady jakimi należy się kierować podczas korzystania z portali społecznościowych. Dziękujemy za uświadomienie nam jak poważne mogą być skutki niewłaściwego zachowania w sieci.

      Na zdjęciu policjant pan Jarosław Pochylski, omawiający prezentację wyświetlaną na tablicy multimedialnej: Zjawisko cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. 

     • Dzieła malarstwa w nowej odsłonie

     • Na języku polskim nie można się nudzic. Uczniowie klasy 7 pod kierunkiem pani Renaty Gałczyńskiej Smal przygotowali własną interpretację dzieł znanych malarzy. Oto efekty. Prawda że cudne?

      Na zdjęciu po lewej reprodukcja słynnego dzieła malarstwa "Dziewczyna z perłą" Johannesa Vermeera, po prawej Natalia Adamiec we własnej interpretacji obrazu.

      Po lewej stronie dzieło malarstwa "Syn Człowieczy" Rene Magritte, po prawej Piotr Chyliński.

     • Zostań Aniołem

     • Uczniowie naszej szkoły, na lekcjach religii, wzięli udział w akcji pisania kartek dla dzieci - „Wylosuj Anioła”. Akcja ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów Oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

      Na zdjęciu uczniowie klasy IV trzymający kartki wykonane na lekcjach religii.

     • Wyniki konkursu "List do Świętego Mikołaja".

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział kolejnej już edycji konkursu plastycznego "List do Św. Mikołaja", zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach.  W konkursie wzięło udział ośmiu uczniów, jednak tylko praca uczennicy klasy IV Antoniny Janaszak została nagrodzona. Gratulujemy!

      Na zdjęciu Antosia Janaszak z dyplomem i nagrodą na tle choinki.

     • Wycieczka klasy V do Tricoramy

     • 6 grudnia klasa V dostała od św. Mikołaja słodki upominek i „wycieczkę niespodziankę”, która odbyła się 9.12.2022 r. Wszystkie dzieci były mile zaskoczone po dotarciu na miejsce. Celem wycieczki okazał się Park Iluzji ,,Trickorama” w Radomiu. Trickorama to największe centrum iluzji i muzeum trickartu w Polsce i jedno z największych na świecie. Pobyt w tym magicznym miejscu to świetna zabawa, która pobudziła ciekawość zarówno dzieci jak i opiekunów. Wielkie obrazy anamorficzne przenoszą do środka malowanych obrazów! Podwodny świat, King Kong, Czarownica Ruda Baśka, Zombie Smok i Kot Radomiau to tylko niektóre z nich. Dzięki magii iluzji optycznej czuliśmy się niezwykle w labiryntach luster, lustrzanych pokojach, Infinity, Ames roomie, Nieskończonej bibliotece. To tylko niektóre z atrakcji jakie nas spotkały. Warto odwiedzić to miejsce, gdzie nauka przeplata się z zabawą. Oczywiście nie obyło się bez wizyty w McDonaldzie i chwili zabawy na świeżym powietrzu.

      Na zdjęciu uczniowie klasy V na tle reklamy Tricorama.

     • Warsztaty piernika

     • Uczniowie klasy lll pod opieką pani Joanny Hensoldt pojechali do Restauracji Stare Kasyno na warsztaty piernikowe, które zostały zorganizowane z okazji Mikołajek. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonały i udekorowały upieczone pierniczki. Potem był smaczny poczęstunek, dyplom dla każdego i wspólne zdjęcie z bardzo miłymi paniami, które ugościły wszystkich bardzo serdecznie.

      Na zdjęciu uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią panią Joanną Hensoldt, w tle choinka.

     • 6 grudnia - Mikołajki

     • "Idzie, idzie Święty z długą siwą brodą,

      a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą..."

       

      Tradycyjnie 6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. W poszczgólnych klasach zorganizowano moc atrakcji: były to upominki, słodycze, zdjęcia z Mikołajem, wycieczki, w młodszych klasach śpiewanie piosenek i recytowanie wierszyków dla Mikołaja. Szkoda, że ten dzień jest tylko raz w roku.

       

      Na zdjęciu uczniowie klasy II z prezentami od Świętego Mikołaja, ubrami w piękne mikołajowe stroje.