TRZYDNIOWA WYCIECZKA KLASY IV i V

W dniach 8-10 maja 2019 uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w wycieczce szkolnej na Mazury. Miejscem docelowym wypoczynku był ośrodek szkolno-wychowawczy PERKOZ.

1dzień

Do ośrodka dotarliśmy na obiad po sześciu godzinach jazdy czekał na nas wspaniały domowy obiad (pomidorówka mniam )

Po obiedzie zostaliśmy zakwaterowanie (pokoje 4 osobowe) i szybciutko udaliśmy się na zajęcia edukacyjnosportowe:

- Ocena czystości jezior -na podstawie żywych organizmów jakie wydostaliśmy z jeziora

- Park linowy - zjazd tyrolski przednia zabawa z platformy na wysokości ok.8m

Zajęcia trwały do kolacji (i znowu domowe jedzenie do spaghetti i , po której była chwila odpoczynku i po 20.00 rozpaliliśmy ognisko z kiełbaskami

2 dzień

To pobudka o godzinie 7.00 -nikt nie narzekał gdyż w tym dniu czekały na nas kolejne fantastyczne zajęcia rozdzielane posiłkami.

W tym dniu mieliśmy okazję:

- brać udział w terenowej lekcji przyrody, poznając  krajobraz polodowcowy ,
- brać udział w grze terenowej INO,
- brać udział w grach integrujących zespół (min. budowa wieży, mega piłkarzyki, siatkówka plażowa, spodnie 3osobowe, przeciąganie liny)
- stać się przez chwilę gladiatorem Walki gladiatorów,

- rozegrać mecz buble football’ owy,
- na zakończenie dnia mogliśmy sobie potańczyć na dyskotece,

3dzień

Przed rozpoczęciem jazdy do domu mieliśmy okazje do:

- bycia Robin Hood’ em, łucznicze umiejętności sprawdzaliśmy na strzelnicy łuczniczej,
- doskonalenia wspinaczki, sprawdzania co się dzieje z naszym środkiem ciężkości w ramach zajęć w parku linowym i budowaniu wieży ze skrzynek.

Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną. Aby wycieczka była w pełni udana droga powrotna musiała oczywiście mieć przystanek w restauracji spod Wielkiej litery M

Jacek Kustra

Nauczyciel