SUKCESY MATEUSZA WĘGRZYNOWSKIEGO

Mateusz Węgrzynowski uczeń kl. VIII jest miłośnikiem historii, bierze udział w licznych konkursach wykazując się wiedzą i erudycją. W ubiegłym roku szkolnym został laureatem Konkursu historycznego MSCDN, zajął III miejsce w konkursie IPN w ramach Akademii Niepodległości „Przyłączenie Pomorza do Polski w latach 1918-1920” i I miejsce „Walka Polaków o niepodległość w latach 1914-1921”.

W tym roku Mateusz ponownie przeszedł  do etapu rejonowego  w Konkursie historycznym MSCDN, jak też dostał się do etapu rejonowego Konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie.

Nasz młody historyk wziął również udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Juniorów zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Zakwalifikował się do zawodów II stopnia-eliminacji okręgowych, a po egzaminie pisemnym i ustnym uzyskując 99/100 punktów (test-49, eliminacje ustne-50) do zawodów III stopnia (eliminacji centralnych). Komisja eliminacji okręgowych (Warszawa) była pod wrażeniem wiedzy i umiejętności Mateusza. Jej członkowie są zgodni, że ma on duże szanse na osiągnięcie sukcesu w III etapie olimpiady.

Mateusz Węgrzynowski również znalazł się w gronie najlepszych uczniów województwa i otrzymał w ramach projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka” stypendium marszałka województwa mazowieckiego.

Aktualnie jest na etapie uzupełniania II cz. Indywidualnego Planu Rozwoju Edukacyjnego Ucznia. Tematem pracy stypendialnej jest Przewodnik po miejscach o walorach historycznych na Półwyspie Iberyjskim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.