SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY "PĘPEK ŚWIATA"

29.09.2020 uczniowie klas V-VIII obejrzeli spektakl profilaktyczny "Pępek świata". Artyści teatru "Maska" z Krakowa przedstawili scenkę "z życia" młodej dziewczyny. Problem dotyczył nadużywania internetu w tym portali społecznościowych, braku szacunku do drugiej osoby, publikowanie ośmieszających filmów, uzależnienie od internetu.

Uczniowie doskonale zrozumieli poruszoną problematykę. Przedstawienie nie zakończyło się happyendem, tak jak często zresztą kończą się takie sytuacje.

Odczucia pozostawione po obejrzeniu przedstawienia na długo pozostaną w pamięci i dadzą wszystkim wiele do myślenia.

"Każdy młody człowiek powinien walczyć o siebie i realizować życiowe cele. Czy osoba, która w ten sposób postępuje i kieruje się swoim dobrem to egoista? Zdecydowanie nie! Lecz jeśli robi to nie zwracając  zupełnie uwagi na innych ... wówczas można to nazwać egoizmem bez dwóch zdań."