Z ŻYCIA KLASY III

PIKNIK

17 września 2018 roku, w piękny słoneczny dzień uczniowie klasy III z wychowawczynią oraz przedstawicielami rodziców wybrali się do Januszna na piknik pod hasłem: Święto pieczonego ziemniaka. Gospodarzami pikniku byli rodzice Antosi. Dzieci miały możliwość spróbować pieczonego ziemniaka z ogniska, sałatki ziemniaczanej oraz placków ziemniaczanych uwielbianych przez wszystkie dzieci. Ponadto na łonie natury dzieci uczestniczyły w grach i zabawach. Humory dopisywały wszystkim. Piknik zintegrował nas wszystkich dzieci i rodziców. Po godzinie 18:30 z żalem opuszczaliśmy siedlisko. Serdecznie dziękujemy rodzicom Antosi za okazaną pomoc i goszczenie nas.

WYCIECZKA  DO  LASU

18 września 2018 roku dzieci z klasy III pojechały busem na wycieczkę do lasu, na ścieżkę edukacyjną „Królewskie Źródła.” Tam spotkaliśmy się z zaprzyjaźnioną panią edukator leśny, Lidią Zaczyńską. W Puszczy Kozienickiej przeszliśmy ścieżką dydaktyczną „Królewskie Źródła.” Pani leśnik opowiedziała nam o lesie i jego mieszkańcach. Przypomniała o warstwowej budowie lasu. Obserwowaliśmy drzewa i zapamiętywaliśmy ich nazwy. Idąc pomostami zwróciliśmy uwagę na płynącą rzekę Zagożdżonkę. Podziwialiśmy walory lasu na progu złotej polskiej jesieni. Obserwowaliśmy rosnące grzyby, rośliny, drzewa i żuczki. Schłodziliśmy się wodą z królewskiego źródełka. Następnie uczestniczyliśmy w konkursie z nagrodami. Nagrodą były odblaski w kształcie zwierząt. Bogatsi o nowe doświadczenia powróciliśmy do szkoły.

Uczniowie klasy III z wychowawczynią Wiesławą Warchoł.