SUKCESY JANKA MONKOSY W TANG SOO DO

W dniu 10 marca 2019 w Zawierciu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Taekwondo PUT, na których brązowy medal w kategorii młodzików wywalczył uczeń naszej szkoły Jan Monkosa z klasy IV, trenujący od września 2018 karate w klubie sportowym Centrum Tang Soo Do Pionki pod czujnym okiem p. Pauliny Woźniak i p. Piotra Olszewskiego.

Janek uczestniczył w mistrzostwach jako najmłodszy stażem członek reprezentacji. Choć przygodę z Tang Soo Do rozpoczął zaledwie pół roku temu ma już na swoim koncie złoto wywalczone w Międzyklubowym Turnieju Tang Soo Do rozegranym 23 lutego 2019 w PSP nr5 w Pionkach.

Cieszy fakt, że Jaś mimo choroby, rozwija swoje pasje, idąc w ślady starszych medalistów z naszej szkoły – Wiktorii Rutkowskiej i Jakuba Płachty, którzy z Mistrzostw w Zawierciu również wrócili utytułowani.