•  Od marca 2022 w naszej szkole trwała zbiórka na rzecz uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy. Zbieraliśmy:

1.      artykuły żywnościowe

2.      artykuły chemiczne , kosmetyczne, opatrunkowe

3.      leki, stazy taktyczne, środki medyczne, bandaże ,środki dezynfekcyjne

4.      odzież i obuwie

5.      artykuły szkolne

6.      artykuły dla niemowląt

7.      koce, pościel, śpiwory

8.      termosy, naczynia

9.      zabawki, maskotki, gry planszowe

Niosąc pomoc uchodźcom z Ukrainy szkolny wolontariat współpracował z:

1.Zarząd Wojewódzki Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego

2.ZHR p. Lidią Wierzbicką i p. Krzysztofem Piasecznym

3. Parafia Prawosławna  w Radomiu ks. Paweł Sidoruk

4. WKU Mińsk Mazowiecki

5.Osobami prywatnymi:

p.Krzysztof Krystkowiak, p. Krzysztof Trajer, p. Anna Polak , p. Magdalena Siczek-Zalewska, p. Monika Glińska, p. Elżbieta Fliszkiewicz, p. Michał Potera ,

p. Monica Checza –Adamiec, p. Anna Pszczoła, p. Grażyna Pachocka, p. Magdalena Kęska-Drobiecka, p. Anna i Marcin Łukaszukowie, p. Jolanta Janas.

Akcję wspierali czynnie dyrekcja, nauczyciele naszej szkoły oraz uczniowie i ich rodzice.

Na front ukraiński trafiły dwa transporty darów, wśród których znajdowały się artykuły zebrane w  naszej szkole.

Zebrane dary trafiły do rąk potrzebujących Ukraińców nie tylko z naszej szkoły, ale również z miasta Pionki oraz z Radomia.