• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
   • Albert Einstein
   • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
   • William Shakespear
   • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
   • Carl Rogers
  • Aktualności

     • DLA CIEBIE POLSKO

      19.09.2022

      We wrześniu obchodzimy 83 rocznicę napaści III Rzeszy i ZSRS na Polskę. Szczególnie w dzisiejszych czasach warto przypominać o wydarzeniach z 1939 roku. Z tej okazji w naszej szkole dnia 15 września 2022 r. o godzinie 9:00 odbyła się prelekcja prof. dr hab. Marka Wierzbickiego dla klas IV-VIII. DZIĘKUJEMY​​​​​​​​​​​​​​

     • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

      19.09.2022

      ​​​​​​​

      W dniach 12.09.-16.09. 2022 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno- informacyjnej „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”. W związku z tym w szkole odbyło się szereg działań, które miały na celu zapoznać dzieci z chorobami zakaźnymi oraz pokazać jak im zapobiegać. W akcję zostali zaangażowani wszyscy uczniowie klas I-VIII, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz nauczyciele. Profilaktyka chorób zakaźnych została przedstawiona dzieciom w różnych formach:

     • Remonty w naszej szkole

      06.09.2022

      W czasie wakacji został wyremontowany plac zabaw. Zdemontowano płyty i wybrano stare podłoże żwirowe a teren został wyrównany i ubity. Obrzeża placu wyłożono trawą z rolki, która jest automatycznie nawadniana. Wnętrze placu zostało wysypane piaskiem dla bezpieczeństwa dzieci. Wszystkie elementy drewniane zostały wymienione na nowe czekają jeszcze malowanie. Z niecierpliwością oczekujemy ogrodzenia, które pokażemy Wam jak będzie zamontowane. Szanujmy i dbajmy o nasz plac zabaw byśmy mogli długo nim się cieszyć

     • 1.09.2022 r. - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      26.08.2022

      Dziś o godz. 9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Pani dyrektor z radością powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz gości przybyłych na tę uroczystość. Podczas inauguracji uczniowie z klasy pierwszej zostali pasowani na uczniów szkoły. Następnie odbył się krótki występ artystyczny przygotowany dla pierwszaków przez dzieci z klasy drugiej. Drugoklasiści zapewniali swoich młodszych kolegów, że zawsze mogą na nich liczyć, a w szkole oprócz nauki bardzo miło i przyjemnie można spędzać czas.​​​​​​​​​​​​​​

     • BEZPIECZNE WAKACJE 2022

      10.08.2022

      Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Właśnie w lipcu i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci i młodzież spędzają wakacje nad wodą, w górach, czy na koloniach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że to głównie rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich pociech.

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

      29.06.2022

      Dzisiejsza uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się pięknym Polonezem w wykonaniu uczniów klasy ósmej. Nasi najstarsi uczniowie wraz z wychowawcą przygotowali pożegnanie na zakończenie szkoły. Podziękowali wszystkim nauczycielom oraz dyrekcji za trud włożony w ich edukację i wychowanie, pracownikom administracji i obsługi za cierpliwość, wyrozumiałość, opiekę. Spędzone tu lata z pewnością na dugo pozostaną w ich pamięci. Wkraczali do szkoły jako małe dzieci, dziś opuszczają ją jako świadoma i pewna siebie młodzież. Następnie odbyły się przemówienia: Pani Dyrektor Magdalena Deszczka podziękowała nauczycielom za zaangażowanie oraz efektywną pracę, podziękowania skierowała również w stronę pracowników administracji i obsługi, a także rodziców, którzy przez wiele lat aktywnie współpracowali ze szkołą. Wyrazy wdzięczności pani dyrektor skierowała również do Pana Krzysztofa Wierzb

     • Wieczorek pożegnalny klasy VIII

      23.06.2022

      Już za kilka dni uczniowie klasy VIII na zawsze opuszczą mury naszej szkoły. Z tej okazji we wtorek 21 czerwca w sali gimnastycznej odbył się Wieczorek pożegnalny, na który przybyli uczniowie klasy VIII, rodzice i zaproszeni goście: Wiceburmistrz Kamila Kaczorowska, Kierownik Wydziału Edukacji Magdalena Mucha, ksiądz proboszcz Wojciech Tyburczy oraz nauczyciele szkoły. Uroczystość rozpoczeto tańcem narodowym polonezem. Uczniowie trenowali pod kierunkiem instruktorki tańca p. Lidii Żuchowskiej, ubrani w wieczorowe stroje rezentowali się wspaniale. Salę przystrojona była w złoto-czarnej kolorystyce. Zabawa trwała do późna. Uczniowie długo bedą wspominać swój pierwszy bal.

     • "Poznaj Polskę"-klasa VIII, Jura Krakowsko-Częstochowska

      23.06.2022

      W dniach 13-15 czerwca 2022 lasa 8 uczestniczyła w swojej ostatniej szkolnej wycieczce, dzięki której podziwiała krainę Orlich Gniazd - Jurę Krakowsko-Częstochowską. Na wycieczce Ośrodek szkolno-wypoczynkowy „MORSKO” zapewnił uczestnikom dach nad głową i wyżywienie.

      I Dzień

      Pierwszym celem szkolnej wycieczki była Jasna Góra w Częstochowie, gdzie wspólnie z przewodnikiem zwiedzana była Bazylika Jasnogórska, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Sala Rycerska oraz Bastion Św. Rocha. ​​​​​​​​​​​​​​

     • Bezpieczne wakacje

      22.06.2022

      Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego w dniu 09.06.2022r w trakcie lekcji wychowawczej w naszej szkole gościł policjant, pan Mirosław Płachta z KP w Pionkach, który odpowiadał na wszystkie pytania dzieci i przypominał, co trzeba zrobić, aby być bezpiecznym w czasie wakacji. Na zakończenie spotkania życzył uczniom udanych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły.Po spotkaniu z policjantem, dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały gazetkę szkolną, która informuje jak spędzić bezpiecznie wakacje.

     • Stypendyści Marszałka Województwa Mazowieckiego

      21.06.2022

      Czas podsumowań roku szkolnego 2021/22 zbliża się wielkimi krokami -miło poinformować, że podobnie jak w zeszłym roku w tym również mamy najwięcej stypendystów Marszałka Województwa Mazowieckiego w Pionkach.

      Projekt „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” w roku szkolnym 2021/2022 skierowany był do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących, zlokalizowanych na obszarze Województwa Mazowieckiego.

     • FESTYN RODZINNY 3.06.2022

      06.06.2022

      Muzyka, radość i wesoła zabawa w piątek od rana wypełniały plac naszej szkoły. A to wszystko za sprawą festynu z okazji Dnia Dziecka, który stał się już tradycją dwójeczki. W tym roku połączony został z Festynem Rodzinnym. Ten dzień rozpoczęliśmy akademią, którą wraz z wychowawcą przygotowały dzieci z klasy II, a także uczniowie z innych klas. Po wspaniałych występach Pani Dyrektor Magdalena Deszczka podziękowała wszystkim sponsorom i rodzicom, którzy wspomogli szkołę w organizacji festynu. A na placu szkolnym na dzieci i naszych gości czekało wiele atrakcji: występ zespołu tanecznego, malowanie twarzy, puszczanie olbrzymich baniek mydlanych, malowanie na folii, zawody sportowe, pokaz udzielania pierwszej pomocy, a nawet ozdobne kury i kaczki. Ogromnym zainteresowaniem okazała się loteria fantowa – główną nagrodą był tablet, gitara i gogle multimedialne. Warto tu wspomnieć, że każdy los

     • Dzień Mamy i Taty w oddziałach przedszkolnych.

      06.06.2022

      2.06.2022 r. Dzień Mamy i Taty to jedno z najpiękniejszych świąt całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Również dzieci z oddziałów przedszkolnych chciały uczcić to piękne święto w szczególny sposób, dlatego zaprosiły swoich rodziców do szkoły na uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich. Były wiersze, piosenki, taniec i życzenia płynące z małych ale gorących serc. Dzieci udowodniły, że kochają swoich rodziców za troskę, opiekę, wyrozumiałość, miłość i cierpliwość.

     • Wycieczka klasy I do Augustowa

      07.06.2022

      Uczniowie klasy I bardzo atrakcyjnie spędzili Dzień Dziecka. Zamiast lekcji w szkole wybrali się na zajęcia w terenie do Kozienickiego Parku Krajobrazowego w Augustowie. Obejrzeli m.in. wystawę prezentującą gatunki ptaków i ssaków występujących na tym terenie w zainscenizowanych, charakterystycznych dla siebie ekosystemach.

     • EGZAMIN KLASY VIII

      25.05.2022

      W dniach 24,25,26 maja 2022 r. uczniowie klasy VIII przystapili do ważnego egzaminu kończącego naukę w szkole podstawowej. We wtorek 24 maja pisali egzamin z języka polskiego, w środę 25 maja z matematyki, w czwartek 26 maja z języka angielskiego. Wyniki z egzaminu będą dostępne 1 lipca. 8 lipca 2022 uczniowie otrzymają zaświadczenia o wyniku egzaminu. Zaświadczenie wraz ze świadectwem skłądają do wybranej szkoły średniej. Drodzy ósmoklasiści, życzymy Wam zdobycia maksymalnej liczby punktów i dostania się do wymarzonej szkoły.

     • KONKURS RECYTATORSKI "W HOŁDZIE POLSKIM POETKOM"

      20.05.2022

      19.05.2022 r. To już ósma edycja Konkursu Recytatorskiego w naszej szkole. W tym roku udział wzięło 23 uczniów z pionkowskich szkół podstawowych oraz ze szkoły w Laskach i w Suskowoli. Jury oceniło recytację w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Konkurs przygotowała pani Renata Gałczyńska-Smal. Uczniowie recytowali najpiękniejsze wiersze polskich poetek: Wisławy Szymborskiej, Haliny Poświatowskiej, Marii Konopnickiej, Wandy Chotomskiej, prezentując wysoki poziom artystyczny.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Piątek 09.12.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych