• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
   • Albert Einstein
   • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
   • William Shakespear
   • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
   • Carl Rogers
  • Aktualności

     • AKADEMIA Z OKAZJI DNIA KOBIET

      24.03.2022

      8 marca to jeden z wielu wyjątkowych dni, które z wielką radością obchodzimy w naszej szkole. Już od rana czuć było miłą i przyjemną atmosferę – wszystkie Panie – te małe i duże, młodsze i „trochę” starsze witanie były życzeniami, kwiatami i uśmiechami. We wszystkich klasach świętowano Dzień Kobiet – chłopcy pamiętali o wszystkich Paniach. Bardzo przyjemnym momentem dnia była akademia przygotowana przez uczniów klasy IV, którzy zaprezentowali ciekawy i humorystyczny program artystyczny, ujawniając swoje talenty artystyczne, taneczne i wokalne. Wzajemna życzliwość towarzyszyła nam przez cały dzień. Dziękujemy rodzicom i kochanym uczniom za życzenia oraz piękne kwiaty.

     • SOLIDARNI Z UKRAINĄ

      24.03.2022

      W naszej szkole trwa akcja charytatywna „Solidarni z Ukrainą”. Pomagamy jak możemy ofiarom niesprawiedliwej wojny. Oto efekty naszej wspaniałej, wspólnej akcji.

      Pani Natalia przyjęła pod swój dach 17 dzieci, 7 kobiet i jednego starca. Wiele z tych dzieci było przeziębionych. Potrzeba było leków na przeziębienie dla dzieci, kropli na katar, syropów, pieluszek , mokrych chusteczek kaszek , kredek ,zeszytów, bloków. Poza tym zdobyliśmy środki czystości, szczoteczki do zębów, podpaski, przetwory, dżemy ,makarony, ziemniaki, wędliny, słodycze itp . Cała społeczność szkolna zaangażowała się w pomoc i transport który dotarł do pani Natalii i jej podopiecznych.

     • PROJEKT-AKTYWNA TABLICA

      24.03.2022

      To już drugi projekt zrealizowany w naszej szkole w tym roku szkolnym.

      AKTYWNA TABLICA - to rządowy program skierowany do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Całkowita wartość projektu to 43 750 zł w tym dofinansowanie ze środków Państwa to 35 000 zł.

      W ramach projektu zakupione zostały multimedialne materiały edukacyjne:

     • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

      24.03.2022

      TWOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE, WIĘC:

      1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!

     • JASEŁKA I WIGILIE KLASOWE 2021

      24.03.2022

      16.12.2021r. Jasełka w naszej szkole to coroczna tradycja. Uczniowie klasy VI przebrani w piękne stroje wprowadzili nas w iście świąteczną atmosferę. Usłyszeliśmy kolędy: „Mizerna, cicha” wykonaną przez Natalię Sokalską, „Lulajże Jezuniu” - Magdalena Miękus oraz „Cichą noc” w wersji po francusku wykonaną przez Emmę Strykowską. Uczennice klasy VI zaśpiewały dwie pastorałki „Gore gwiazda Jezusowi” oraz „Świeć gwiazdeczko”.

     • REALIZACJA PROJEKTU PATRIOTYCZNEGO "BohaterON"

      24.03.2022

      Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON przybliżającym sylwetki uczestników Powstania Warszawskiego. Koordynatorami projektu były panie R.Gałczyńska i L.Warchoł. Czynny udział wzięło 102 uczniów naszej szkoły-klasy: 3 z p. Wiesławą Warchoł, 4 wraz z panią Anetą Grabowską-Jaroszek,a także 6 ,7 i 8 pod opieką koordynatorek. Uczniowie przygotowali piękne karty z podziękowaniami ,które zostaną przekazane żyjącym bohaterom Powstania Warszawskiego.

     • PIKNIK DLA ANTOSIA

      24.03.2022

      W naszej szkole w dniach 26 X – 19 XI trwała zbiórka pieniędzy dla Antosia, który czeka na kosztowną operację serduszka. W ramach tej akcji – wiedząc, że liczy się każda złotówka – zorganizowaliśmy szkolny PIKNIK, na którym uczniowie mogli zakupić różne smakołyki: gofry, hot – dogi, popcorn, napoje. Piknik cieszył się dużym powodzeniem. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy, chętnie wzięli w nim udział, nie zapominając o głównym celu imprezy, dzięki której udało się zebrać kwotę w wysokości 1305, 40 zł. Wszystkie zebrane pieniążki, zarówno te na pikniku, jak i wrzucane do puszki, zostały przekazane Fundacji Siepomaga. Komisja fundacji, po przeliczeniu zawartości puszki poinformuje szkołę o zebranej kwocie, a my z pewnością podzielimy się tą informacją.

     • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA

      24.03.2022

      11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków, w tym dniu świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła, jak każdego roku, uroczyście obchodziła Święto Niepodległości: uczniowie w galowych strojach, na korytarzach - galeria prac związana z narodowym świętem.

      Uczniowie klasy VII z wychowawcą przygotowali akademię w formie lekcji historii, która w bardzo ciekawy i przystępny sposób przybliżyła ważne momenty z historii naszego kraju. Wielkie zainteresowanie – zwłaszcza wśród najmłodszej publiczności – wzbudziła postać Józefa Piłsudskiego, w którego wcielił się jeden z siódmoklasistów. Przedstawienie było również okazją do wysłuchania wielu znanych, patriotycznych pieśni. Następnie wszyscy uczniowie i nauczyciele, włączając się w narodową akcję „Szkoła do hymnu” z powagą odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

     • WYCIECZKA KLAS I-III W RAMACH PROJEKTU "POZNAJ POLSKĘ"

      24.03.2022

      W piątek15 października odbyła się edukacyjna wycieczka klas I – III z programu „Poznaj Polskę”. Celem programu jest przede wszystkim poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego. Dlatego wyjazd rozpoczął się od wizyty w Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu. Tam uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Skarby wieków średnich”, podczas której mogli poznać różnorodne typy biżuterii używanej we wczesnym średniowieczu. Z ciekawością oglądali kunsztownie wykonane pierścienie, kolczyki czy bransolety. Następnie uczestniczyli w warsztatach, na których projektowali i wykonywali własnoręcznie ozdoby inspirowane zabytkami z wystawy. Zajęcia te były dla uczniów bardzo ciekawe, wszyscy z wielkim zaangażowaniem tworzyli swoje małe „dzieła sztuki”. Następnym punktem wycieczki było Muzeum Wsi Radomskiej. Wizyta rozpoczęła się od spaceru po skansenie, któremu sprzyjała słoneczna pogoda i p

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      24.03.2022

      Dzisiaj w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą przygotowali akademię, dziękując nauczycielom za trud, jaki na co dzień wkładają w edukację dzieci i młodzieży. W tym wyjątkowym dniu uczestniczyli również zaproszeni goście: pani Wiceburmistrz Kamila Kaczorowska oraz pani Kierownik Wydziału Edukacji Magdalena Mucha. Uroczystość była doskonałą okazją na wyróżnienie nauczycieli za ich zaangażowanie i szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej. W tym roku Nagrodę Burmistrza otrzymali: pani Dyrektor Magdalena Deszczka, pani Magdalena Gregorczyk oraz pan Jacek Kustra. Natomiast Nagrodą Dyrektora zostali wyróżnieni nauczyciele : Lidia Warchoł, Beata Krawczyk, Renata Gałczyńska Smal, Bożena Kalbarczyk oraz pracownicy szkoły pani Renata Pawłowska, Maria Błach, Krzysztof Mucha, Iwona Kielich oraz Elżbieta Adamiec.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Piątek 09.12.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych