• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
   • Albert Einstein
   • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
   • William Shakespear
   • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
   • Carl Rogers
  • Aktualności

     • Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

      18.11.2022

      W dniach od 17 listopada do 17 grudnia 2022 r. w naszej szkole przeprowadzimy akcję "Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera". Zbieramy artykułu żywnościowe z długim terminem ważności oraz artykuły higieniczne, które zostaną przekazane Bohaterom i Kombatantom wojennym. Dary należy przynosić do biblioteki szkolnej. Walczyli dla nas - zawalczmy dla Nich.

     • Gloria Victis

      09.11.2022

      W związku ze zbliżającymi się świętami Wszystkich Świętych i Święta Niepodległości uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami udali się pod pomnik „Gloria Victis” na ul. Zwoleńskiej, aby oddać hołd partyzantom rozstrzelanym w czasie II wojny światowej. Dzieci wiedzą, że 22 kwietnia 1944 roku odbyła się publiczna egzekucja partyzantów, wśród których znajdował się m.in. Adaś Guzal. Każdego roku celebrujemy pamięć o tym wydarzeniu. Warto zwracać uwagę na potrzebę pielęgnowania wspomnień dotyczących bohaterów naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miasta.

     • IDOLEK 17

      09.11.2022

      "IDOLEK” to konkurs w którym młodzi i utalentowani wokalnie artyści, mogą zaprezentować swoje ulubione utwory. Jesteśmy dumni, że naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII- Julia Sobol w utworze Sanah"No sory ". Konkurs odbył się w czwartek 27 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Był to Powiatowy konkurs wokalny „IDOLEK”. Tegoroczna edycja była już siedemnastą z kolei. Na scenie zaprezentowało się ponad 40 młodych artystów. Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów!

     • Klasa III na wycieczce w Nadleśnictwie Kozienice

      19.10.2022

      18 października uczniowie klasy 3 byli na edukacji przyrodniczej w pięknym mieniącym się wszystkimi barwami lesie. Pogoda dopisała,humory też. Zaprzyjazniona z nami p.Lidia Zaczyńska oprowadziła nas po leśnych dróżkach, opowiadając o warstwach lasu, mieszkańcach i różnych ciekawostkach związanych nie tylko z jego mieszkańcami. Następnie dzieci spędziły czas piekąc kiełbaski, chlebek, a nawet słodkie pianki. Czas spędzony w pięknym otoczeniu i miłym towarzystwie minął pełen humoru i uśmiechu.

     • 14.X. Dzień Edukacji Narodowej

      17.10.2022

      13 października 2022 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią panią Beatką Krawczyk przygotowali akademię, dziękując nauczycielom za trud, jaki na co dzień wkładają w edukację dzieci. Mieliśmy zaszczyt gościć: panią Wiceburmistrz Kamilę Kaczorowską oraz panią Kierownik Wydziału Edukacji Magdalenę Muchę, które wręczyły nagrody Burmistrza naszym nauczycielom. Uroczystość była doskonałą okazją na wyróżnienie nauczycieli za ich zaangażowanie i szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej. W tym roku Nagrodę Burmistrza otrzymali: pani Dyrektor Magdalena Deszczka, pani Magdalena Gregorczyk oraz pani Beata Krawczyk. Natomiast Nagrodą Dyrektora zostali wyróżnieni nauczyciele: pani Lidia Warchoł, pani Aneta Jaroszek-Grabowska, pani Karolina Łukaszewska, pani Renata Gałczyńska Smal oraz pracownicy szkoły pani Rena

     • "JESIENNA FAJERA"

      11.10.2022

      Jesienna Fajera” – takiej imprezy w naszej szkole jeszcze nie było! W ostatnią sobotę plac szkolny przeszedł wielką metamorfozę – stał się miejscem, do którego zewsząd przybyło wielu mieszkańców naszego miasta. Wszyscy bawili się w cudownej, sielskiej scenerii, pełnej rzeczy rodem z babcinego kuferka.

     • WYNIKI KONKURSU "WESOŁA DYNIA"

      10.10.2022

      W dniu 8.10.2022 r. podczas Biesiady Plenerowej "Jesienna Fajera" zaprezentowano prace plastyczne na konkurs "Wesoła dynia". Na konkurs wpłynęło 35 prac, których motywem przewodnim była dynia. Jury w składzie: Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk, Aneta Maliszewska i Karolina Pośnik. Wyłoniono najciekawsze prace:

     • RYKOWISKO - Garbatka Letnisko

      06.10.2022

      5 października uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy od wielu lat odwiedzili Szkołę Drzewną w Garbatce Letnisko. Uczniowie klasy VIII zostali zaproszeni na uroczystość ślubowania klas pierwszych „Rykowisko”. Jak się dowiedzieliśmy „Rykowisko” to doroczna impreza Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku. O godzinie 9.00 wyruszył przemarsz ulicami Garbatki w kierunku polany przy ulicy Leśnej „Rykowisko”. W przemarszu udział wzięli nauczyciele, uczniowie klas pierwszych: klasy leśników, architektów krajobrazu i stolarzy, następnie zaproszeni goście w tym uczniowie z innych szkół i rodzice.

     • Piknik klasy VII

      06.10.2022

      5.10.2022 r. - Klasa 7 bawiła się dziś na ognisku. Pogoda dopisała, humory też. Spędziliśmy fantastyczny dzień w magicznym ogrodzie. Serdecznie dziękujemy państwu Pośnik za gościnę.

     • Dzień Chłopaka

      06.10.2022

      30 września świętowaliśmy w poszczególnych klasach Dzień Chłopaka. Uczniowie oddziału przedszkolnego odwiedzili Krainę Zabaw, uczniowie klasy II i V byli z tej okazji w kinie w Radomiu, klasa VII na pikniku klasowym, klasa III, IV i VIII zamówiły smakowitą pizzę, uczniowie klasy I otrzymali upominki. Wszystkim chłopcom w dniu ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

     • GÓRA GROSZA

      06.10.2022

      Właśnie zakończyła się akcja szkolnego wolontariatu "Góra Grosza".

      Zebraliśmy łącznie 65 kg monet!!!!

      Zebrane grosiki zostaną przekazane na pomoc dla Pani Marzeny Korcz. Wolontariusze i Samorząd Uczniowski dziękują wszystkim biorącym za udział w zbiórce.

      Na zdjęciu pani Lidia Warchoł, pani Renata Gałczyńska-Smal oraz uczennice z Wolontariatu Szkolnego.

     • W zdrowym ciele, zdrowy duch.

      06.10.2022

      Uczniowie klasy II – propagując zdrowe odżywanie – na zajęciach technicznych przygotowali sałatkę jarzynową. Dzieci doskonale wiedzą, jak ogromne znaczenie dla zdrowia ma codzienne spożywanie warzyw i owoców. Dlatego z zaangażowaniem obierały i kroiły przyniesione przez siebie produkty . Efektem wspólnych działań była pyszna przekąska, którą dzieci zajadały się na drugie śniadanie. Uczniowie przyznali, że takie lekcje mogłyby być częściej – było smacznie, zdrowo i bardzo przyjemnie

     • EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

      03.10.2022

      30 września 2022 r. w PSP nr 2 w Pionkach po raz pierwszy obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Świętowaliśmy to wydarzenie w sposób wyjątkowy. Uczniowie klas 0-V wraz z nauczycielami ćwiczyli przy muzyce w sali gimnastycznej. Rozpoczęliśmy tą akcję od rozgrzewki z Ewą Chodakowską, którą dzieci obserwowały na transmitowanym ekranie. Następnie w rytm muzyki z dużym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy ćwiczyliśmy układy taneczne. Oddział przedszkolny i klasy I-III tego dnia ćwiczyły również z Akademią Krokieta i Lamy – RUCHOWY PLAN LEKCJI. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia relacji wideo pod adresem: https://youtu.be/71dUgO5gyP8

     • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

      29.09.2022

      W 22 września 2022r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli.

      Wybory Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania wyborcza. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV - VIII mógł oddać trzy głosy na 3 różnych kandydatów na specjalnie przygotowanych kartkach.

     • EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU

      29.09.2022

      Już jutro szkoły na terenie całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji obchodzić będą Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD).

      W 2021 wzięło w nim udział blisko 40 krajów z całego świata, a już 30 września również nasza placówka będzie częścią tego międzynarodowego wydarzenia!

     • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

      26.09.2022

      ​​​​​​​

      22.09.2022 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Policjantem. Oddziały przedszkolne i klasę I odwiedził pan policjant dzielnicowy z Komisariatu Policji w Pionkach. Rozmawiał na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, jak zachować się w sytuacji kiedy podejdzie osoba nieznana i podróżowania samochodem. Utrwaliliśmy również numery alarmowe.

     • Dla Ciebie Polsko!

      19.09.2022

      16.09.2022 r. Dziś w naszej szkole drugi dzień akcji „Dla Ciebie Polsko!”. Uroczystości zaczęły się w sali gimnastycznej, gdzie Pani Dyrektor Magdalena Deszczka przywitała przybyłych gości- żołnierzy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu, 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, 23 pułk Ułanów Podkarpackich i Ochotniczą Straż Pożarną z Pionek. Uczniowie obejrzeli filmy ukazujące codzienne działania polskich żołnierzy. Następnie na placu szkolnym rozpoczął się piknik militarny, dzieciaki mogły nie tylko obejrzeć ale też przymierzyć wyposażenie żołnierza i dowiedzieć się więcej na temat pracy w wojsku. Miłośnicy historii cieszyli oko przedwojennym wyposażeniem ułana. Strażacy urządzili pokaz pomocy przedmedycznej , każdy uczeń mógł potem spróbować swoich sił w ratowaniu manekina. Podczas trwania pikniku odbył się międzyklasowy konkurs plastyczny. Uczniowie rysowali plakat związany

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Piątek 09.12.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych