ŚWIĘTOWANIE 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Od początku roku szkolnego 2018/2019 w szkole przygotowano gazetki i dekoracje z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Kulminacyjnym momentem był dzień 8.11.2018 r - pierwszy dzień świętowania. O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy VI przygotowali ciekawe patriotyczne przedstawienie. Akademię uświetnili swą obecnością znamienici goście- Pan prof. Marek Wierzbicki, który wygłosił bardzo interesującą prelekcję o drodze Polaków do niepodległości oraz Pan major Artur Łęcki z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu. Podczas akademii pani Renata Gałczyńska Smal wręczyła wraz z panią dyrektor oraz panem majorem Łęckim nagrody i dyplomy za udział w konkursie fotograficznym „Ja i moja ojczyzna” .

Honorowy patronat nad konkursem objął szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego Pan płk dr Zdzisław Małkowski, który ufundował zwycięzcom konkursu atrakcyjne nagrody. Również Rada Rodziców zadbała, aby młodzi artyści otrzymali upominki, dyplomy i nagrody. Jury miało nie lada zadanie, aby wyłonić najlepsze fotografie. Na konkurs wpłynęło aż 68 prac.

I miejsce –Aleksander Kusio kl. VII

II miejsce-Jagoda Gregorczyk kl. VII

III miejsce Laura Witkus kl.V

Wyróżnienia otrzymały: Natasza Smal kl. VI., Zuzanna Baranowska kl.VII oraz Emilia Rabijewska kl. VII.

Nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika konkursu otrzymała Michalina Kustra z klasy I.

Pod koniec akademii uczniowie zostali poczęstowani babeczkami w kolorach biało-czerwonych przygotowanych przez rodziców. Dla nauczycieli przygotowano tort.

Uroczystości zakończono wspólnym wypuszczeniem osiemnastu białych i czerwonych lampionów. Tę piękną uroczystość przygotowała klasa VI z nauczycielkami- panią Renatą Gałczyńską-Smal i pani Marzena Woźnica – nauczyciel

historii.

W drugim dniu świętowania 9.11.2018 nastąpiło bicie rekordu w śpiewaniu Hymnu. Cała społeczność szkolna o godzinie 11.11 zebrała się na Sali gimnastycznej by wspólnie zaśpiewać Hymn Narodowy – Mazurek Dąbrowskiego.